Світ: долар повертається

24 Березня 2008, 13:42

Долар росте відносно євро в понеділок на очікуваннях, що вжиті Федеральною резервною системою США заходи оздоровлять американську економіку.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на агентство Bloomberg.

У ході торгів курс долара до євро піднімався до $1,5341 – максимальної оцінки з 12 березня.

Станом на 8.16 він склав $1,5373 проти $1,5431 у п’ятницю. За підсумками минулого тижня він уперше підвищився більш ніж за місяць. Долар також подорожчав до 99,9 ієни з 99,58.

"Найближчим часом долар збереже сильні позиції", – вважає глава валютних продажів HSBC Bank у Токіо Касуке Ханао. "Ринки позитивно оцінили заходи ФРС, вжиті минулого тижня", – додав він.

Доларовий індекс, що торгується на ICE Futures і відслідковує курс долара до шести основних валют, виріс на 0,6% – до 73,146 пункти. У той же час золото подешевшало на 1,2%, нафта – на 1,7%.

20 березня американський ЦБ розширив програму з кредитування фінансових компаній за допомогою казначейських зобов’язань.

Тепер як заставу компанії можуть надавати портфелі іпотечних кредитів і папери, пов’язані з кредитами на комерційну нерухомість.

Як повідомляв "Тиждень", на вихідних середній курс долара в Україні складав 4,7-4,8 грн. Екперти пов"язували це з панікою, яка виникла серед населення після розмов про падіння долара, і радили не поспішати з продажем американської валюти. 

читати ще

показати ще
95