Свідок вбивства Нємцова просить виїхати до України

1 Березня 2015, 14:53

Свідок вбивства російського опозиціонера Боріса Нємцова українка Ганна Дурицька перебуває під охороною, правоохоронні органи обмежують її пересування. Про це розповів адвокат Дурицької Вадім Прохоров.

«Ганна перебуває в квартирі одного з прибічників Немцова. Її тримають під посиленою охороною і нікуди не пускають… Наразі вона надала всі необхідні свідчення, в слідчих діях ми взяли участь, тому ще вчора Ганна написала офіційну заяву українському консулові, аби їй допомогли якнайшвидше повернутися на батьківщину до Києва», – заявив адвокат.

Своєю чергою, спікер МЗС України Євген Перебійніс повідомив, що свобода пересувань ключового свідка у справі про вбивство Нємцова не обмежена.

За його словами, дівчина має намір повернутися до України, і українські дипломати будуть всіляко цьому сприяти.

«З Ганною Дурицькою підтримується постійний контакт нашого консула в Москві. Вона висловила бажання повернутися в Україну. У зв'язку з цим посольство направило ноту до МЗС РФ з проханням забезпечити її право повернутися в Україну», – заявив Перебійніс.

Він також зазначив, що місцезнаходження Дурицької відоме українським дипломатам.

«Нам відомо, де вона перебуває – вона проживає в квартирі друзів. Свободу її пересувань її також ніхто не обмежує. Єдине – вжиті посилені заходи безпеки», – додав дипломат.

Як повідомлялося, в ніч на суботу, 28 лютого, в самому центрі Москви, на Великому Кам'яному мосту біля стін Кремля було вбито російського опозиціонера Боріса Нємцова. Невідомий чотири рази вистрілив в політика. Від поранень Нємцов помер на місці.

Представник СК Владімір Маркін заявив, що за фактом вбивства порушено кримінальну справу за двома статтями КК РФ.

"Кримінальну справу порушено головним слідчим управлінням СКР по Москві за статтями 105 КК РФ "вбивство" і 222 КК РФ "незаконний обіг зброї", – сказав Маркін.

Читайте також: Убивство Нємцова: реакція і перші версії слідства.