Свідок у справі «васильківських терористів» заявляє про тиск СБУ

26 Жовтня 2011, 08:47

Про це сказано в його скарзі генеральному прокурору України Віктору Пшонці, повідомляє ЛІГАБізнесІнформ.

У своєму листі Бойко розповів, що наприкінці серпня цього року його затримали співробітники СБУ доставили до Київського обласного управління спецслужби, де допитували протягом дня, що залишився і всю ніч.

«Стверджую, що форма допиту не відповідав вимогам чинного КПК і фізично виснажував мене. Деякі з тих, хто допитував, вдавалися до погроз відрахувати мене з університету і заарештувати», – заявив свідок.

Бойко розповів, що на наступний день, 23 серпня, його знову доставили до Київського обласного управління СБУ, де його знову допитували кілька людей. За словами свідка, працівники СБУ не повідомили йому про право мати захисника.

«Близько 04:00 ранку допит почав вести слідчий Івашко. Перед початком допиту він заявив, що я зобов'язаний підтвердити все, що він вимагатиме, а, в разі невиконання або відмови поставити підпис, я буду заарештований і доставлений у слідчий ізолятор», – сказав Бойко.

За словами свідка, слідчий Івашко вимагав, щоб він визнав факт своєї присутності при розмові його знайомих Шпара, Мосійчука і Бевза про пошук коштів для виготовлення саморобного вибухового пристрою.

«Крім того, слідчий Івашко вимагав від мене підтвердити факт заяви Шпара про планування підірвати пам'ятник Леніну в місті Бориспіль і питання, де можна дістати цвяхи. Оскільки я був морально і фізично втомленим і переляканим, я погодився поставити підпис на папері, як того вимагав слідчий», – розповів Бойко.

Він також додав, що після цього йому заборонили спілкуватися з рідними «васильківських терористів».

«Прошу долучити мою скаргу до матеріалів кримінальної справи №193 і визнати мої свідчення такими, що не відповідають дійсності, і взятими з порушенням вимог чинного КПК», – заявив свідок у своєму листі до Пшонки.

Крім того, він закликав Пшонку перевірити факт проведення його допиту в нічний час без присутності захисника і покарати причетних згідно з чинним законодавством.

Також Бойко просить генерального прокурора забезпечити йому безпеку.

«Я розумію, що після подачі скарги працівники СБУ можуть вдатися до переслідувань з метою помсти. Тому прошу належним чином захистити мене від можливих переслідувань», – резюмував Бойко.

Нагадаємо, 22 серпня цього року співробітники СБУ у Василькові Київської області заявили про затримання трьох учасників організованого злочинного угруповання, які нібито 24 серпня планували здійснити вибух у Києві або передмісті. Вранці 23 серпня затриманих за підозрою в організації теракту відпустили. Пізно ввечері того ж 23 серпня представники СБУ їх знову затримали.