Свідок аварії Боїнга переконує, що літак збили терористи – нідерландські ЗМІ

24 Грудня 2014, 11:36

Фото, надані свідком аварії, є непрямими підтвердженнями того, що літак був збитий ракетою з контрольованої сепаратистами території. Про це повідомило голландське видання Rtlnieuws.nl.

Зокрема, всі три фото зробили в перші хвилини після катастрофи неподалік від місця, де вона сталася. При цьому перші два знімки були опубліковані раніше у низькій якості, третє фото досі не публікувалось.

«Я побіг до балкона, озирнувся, але нічого не побачив, крім білого сліду в повітрі, який і сфотографував. В цей момент я не знав, що це. Я вважав, що це був просто білий слід, що поступово розвіюється та йде з обрію вгору до хмар. Тільки через деякий час стало зрозуміло, що це», – розповів свідок катастрофи, під час спілкування з журналістами.

За його словами, фото є непрямим підтвердженням того, що літак був збитий ракетою з контрольованої сепаратистами території.

«Фото – непрямі підтвердження. Немає інших доступних фотографій, що показують, що це «Бук» запустив щось в цій зоні. Поки кожен впевнений у своїй правоті, інших доказів тут немає», – зазначив свідок.

На перших двох знімках можна побачити вертикальний струмінь, який тягнеться від місця, де могла бути запущена ракета. На третій фотографії можна побачити великий чорний шлейф диму, ймовірно, від падіння літака.

З міркувань конфіденційності і безпеки автора, видання не стало подавати самі фото.

При цьому журналісти поспілкувалися з фахівцями в сфері ІТ і визначили, що фото є оригінальними і з ними не проводилося жодних маніпуляцій.

Крім того, в коментарі RTL News колишній командувач ВПС Тео Уокер зазначив, що слід на фото «з високою ймовірністю є слідом запущеної зенітної ракети».

Журналісти також звернулися до спеціалістів компанії Satellite Company Netherlands Geomatics & Earth Oberservation (NEO) з проханням надати супутникові знімки з місця, де ймовірно була випущена ракета.

«На зображеннях перед катастрофою ми бачимо звичайне поле, а після катастрофи – випалену пляму» – зазначили в NEO.

Наразі знімки є частиною розслідування. Свідок, опитаний голландськими журналістами заявив, що його фото додали до матеріалів міжнародної комісії з розслідування катастрофи.

Як повідомлялося, раніше президент України Петро Порошенко заявив, що, за інформацією розвідки, малайзійський літак рейсу МН17 збили з "Буку", який разом з екіпажем перекинули до України з РФ

Нагадаємо, 17 липня лайнер MH17 Малазійських авіаліній, що летів з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий у Донецькій області бойовиками. На борту "Боїнга-777" перебували 298 осіб, зокрема 15 членів екіпажу, усі вони загинули.

Станом на 1 грудня неідентифікованими залишалися тіла 9 із 298 загиблих під час авіакатастрофи малайзійського літака влітку на Донбасі.