Про покоління борців за українську незалежність 1920-30-х років, збройну боротьбу проти влади міжвоєнної Польщі, видатну історичну постать Романа Шухевича, його долю та місце в історії України розповів в інтерв’ю Тижню Святослав Липовецький, дослідник україно-польських взаємин.
Повний варіант розмови дивіться на відео.
5 березня 2024-го виповнюється 74 роки від дня загибелі політика, громадського діяча і бойового командира Романа Шухевича. За короткий період життя він зумів залишити слід у багатьох сферах.
Роман Шухевич є однією з найвизначніших постатей в українській історії XX сторіччя. За масштабом – це людина, яка очолювала національну боротьбу в найкритичніший період. При цьому очолювала її найтриваліше.
«Якщо на постать Романа Шухевича подивитися глобальніше – крізь призму української тривалої традиції, побачимо, що він є квінтесенцією роду Шухевичів. Щонайменше чотири покоління перед ним увійшли в «Енциклопедію українознавства». У 1830 році його двоє прадідів належали до польського руху, пізніше стали свідомими українцями. Його ж дід представляв першу повноцінну генерацію української інтелігенції. А батьки, які реалізовували себе в цивільному житті, стояли при фундаменті українського війська.
Тому Роман Шухевич – історія цілої України. Це історія – як могла би виглядати Україна, коли на певних етапах не знищували б генерації людей», – пояснює Святослав Липовецький.