Священик УГКЦ: Церква не може входити в життя людини з позиції влади

14 Лютого 2020, 10:10

Церква не може входити в життя людини з позиції влади. Єдиний можливий шлях — пропозиція сенсу та певної ціннісної парадигми, спільноти однодумців. Про це на сторінках Тижня пише священик УГКЦ, військовий капелан Андрій Зелінський.

 

«Вона пропонує те, що наповнює життя людини змістом і дозволяє їй реалізувати свій внутрішній потенціал. Допомогти людині творити кращий світ у собі й навколо себе — це також завдання церкви. Гуманізм завершується на людині, тоді як вимір духовний, трансцендентний наповнює його глибшим сенсом. Не скасовує, а додає йому краси, дає людині можливість відкрити повний сенс її людяності в пошуках трансцендентного горизонту, змістовних міжособистісних стосунків та справедливого формату суспільних відносин», – пояснює він.

 

За словами Зелінського, жива духовність спонукає людей до відповідальної турботи про світ, у якому живемо.

 

«Той самий, де відповідно до щорічної доповіді експертів Всесвітнього економічного форуму про глобальні ризики упродовж ось уже кількох років не зникають загрози, пов’язані зі змінами клімату, з розповсюдженням зброї масового знищення, кібервійнами та наслідками великого розриву між бідними й багатими мешканцями нашої планети», – пише священик.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

 

98