Священнослужителю російської православної церкви заборонили в’їзд в Україну

20 Жовтня 2016, 10:41

Cлужба безпеки України заборонила в'їзд в країну громадянину Росії, церковному диякону однієї з єпархій РПЦ, який є учасником «ДНР». Про це повідомляється на сайті СБУ.

Зазначається, що вперше 34-річний громадянин прибув на тимчасово окуповані території України з загоном найманців у серпні 2014 року.

«Виконуючи обов'язки позаштатного капелана, на практиці диякон діяв як штатний пропагандист: давав інтерв'ю і знімав фільми, в яких заперечував існування України і українського народу, закликав до знищення України, приєднання ОРДЛО в Російську Федерацію», – йдеться у повідомленні.

У своєму профілі в російській соціальній мережі він пропагує агресивну війну, вищість одних релігій над іншими.

«Дії священнослужителя є посяганням на територіальну цілісність України, розпалюванням міжнаціональної ворожнечі, шкодять національним інтересам України. Йому заборонено в'їзд на територію України терміном на три роки», – повідомляє СБУ.

Імені диякона не називають, однак служба безпеки опублікувала його фотографії. Як зазначають в СБУ, розглядається питання про відкриття кримінального провадження.

Нагадаємо, у Мангуші Донецької області поліція затримала священика з гранатами і двома ручними протитанковими гранатометами.