Сутички під Радою. Поліцейського тимчасово відсторонили від роботи після нападу на журналістів

6 Березня 2018, 09:27

Начальник управління патрульної поліції Києва Юрій Зозуля повідомив, що поліцейського, який застосував газ проти журналіста під час знесення наметового містечка під Верховною Радою, тимчасово відсторонили від роботи на масових акціях. Про це повідомляє Громадське радіо.

 

"До завершення службового розслідування ця людина участь у масових заходах брати не буде, оскільки я не вважаю такі дії прийнятними та нормальними. Я допускаю, щоб будь-що може трапитися під час виконання завдання, що щось не помітили, не так зрозуміли, але це ні в якому разі не може бути виправдуванням поліцейського", – заявив Зозуля.

 

Водночас він спростував інформацію про те, що поліцейський раніше служив у спецпідрозділі міліції "Беркут".

 

Зозуля зазначив, що мав особисту розмову із зазначеним поліцейським.  За його словами, наразі в поліції з’ясовують обставини, за яких стався інцидент. Після цього буде вирішено, чи буде застосоване покарання щодо поліцейського.

 

Нагадаємо, 3 березня на підставі ухвали суду поліція проводила слідчі дії на території наметового містечка біля парламенту. Як заявили в поліції, процесуальні дії були розпочаті в рамках розслідування кримінальних проваджень.

 

Разом з тим на території містечка сталися сутички між протестувальниками і правоохоронцями. У поліції заявили про сімох постраждалих правоохоронців. У свою чергу протестувальники повідомили про 11 постраждалих активістів. Крім того, під час розгону постраждали кілька журналістів. 
Загалом за опір поліції було затримано 112 осіб. Розпочато кримінальне провадження за ст. 345 (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) Кримінального кодексу України.

 

Згодом керівник секретаріату Уповноваженого ВР з прав людини Богдан Крикливенко заявив, що поліція відпустила всіх затриманих у ході сутичок під Верховною Радою учасників протестів.

 

Перші намети біля парламенту встановили 17 жовтня минулого року, під час акції на підтримку так званої Великої політичної реформи.