Сутички Нацкорпусу з поліцією. Правоохоронці вручили підозри двом особам

11 Березня 2019, 16:38

Правоохоронці встановили трьох основних фігурантів, які брали участь у заворушеннях в Черкасах та Києві, двом особам вручили підозри. Про це на брифінгу заявив заступник начальника Головного слідчого управління Нацполіції Максим Цуцкірідзе.

 

"Щодо цих подій, і в Черкасах, і Києві, є підозри. Так встановлено трьох основних фігурантів, які брали участь. Декілька годин тому оголошено підозри за статтями 294, 296, 345 Кримінального кодексу, це масові заворушення, хуліганство, та насильство щодо працівника правоохоронного органу. Двом особам вручено, місцезнаходження третьої зараз встановлюємо", – заявив він.

 

За його словами,  у зв'язку з подіями в Черкасах одній особі повідомлено про підозру саме щодо масових заворушень.

 

Нагадаємо, 10 березня поліція Черкаської області затримала двох підозрюваних в організації сутичок з правоохоронцями, коли активісти "Національного корпусу" намагалися прорватися на сцену до президента Петра Порошенка. Своєю чергою, представник "Нацкорпусу" у Черкасах Костянтин Мірошниченко повідомив, що правоохоронці затримали главу черкаського обласного осередку партії Дмитра Кухарчука, Євгена Свиридова та інших активістів "Нацкорпусу".

 

Раніше стало відомо, що внаслідок сутичок, які сталася у суботу під час спроби "Нацкорпусу" прорватися на сцену до Порошенка в Черкасах, постраждало 22 працівника поліції. 

 

Нагадаємо, 9 березня у Києві на вулиці Банковій між активістами "Національного корпусу" і поліцією відбулися сутички. Зокрема, зранку  на Майдані відбувалася акція "Нацдружин" проти розкрадання в Укроборонпромі. По завершенню офіційної частини представники "Нацкорпусу" пішли маршем на Банкову. Активісти розтягнули металеву огорожу, після чого почалася бійка з поліцією. Крім того, активісти кидали петарди і димові шашки. У відповідь поліція застосувала сльозогінний газ. Також у Черкасах "Нацкорпус" намагався прорватися до Порошенка під час виступу.

 

7 березня НАБУ прийшло з обшуками до колишнього першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського та його сина Ігоря, до Андрія Рогози, Віталія Жукова та інших осіб, які є фігурантами журналістського розслідування щодо розкрадань в державному концерні "Укроборонпром".

 

Раніше журналісти програми «Наші гроші» оприлюднили інформацію про те, що особи з оточення президента нібито заробляли на поставках російських запчастин до військової техніки. За інформацією, син заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігор начебто був учасником мільйонних схем з розкрадання коштів в ОПК, зокрема, разом з іншими особами за контрабандними схемами постачав в Україну з РФ запчастини до військової техніки. Журналісти вважають, що українські підприємства ОПК у декілька разів переплачували за запчастини.

 

Президент України Петро Порошенко 26 лютого підтримав відсторонення Олега Гладковського від виконання обов'язків першого заступника секретаря Ради національної безпеки та оборони (РНБО) на час проведення розслідування. 4 березня президент Петро Порошенко підписав указ про звільнення першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони Олега Гладковського, фігуранта журналістського розслідування про розкрадання в Укроборонпромі.

 

26 лютого близько 200 активістів "Національного корпусу" приїхали в Козин Київської області до будинку Ігоря Гладковського – сина першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони Олега Гладковського. Обидва є фігурантами журналістського розслідування про розкрадання в Укроборонпромі. 27 лютого понад 50 активістів прийшло під будівлю державного концерну "Укроборонпром", протестуючі через розкрадання коштів в оборонній сфері.

 

27 лютого генеральний директор ДК "Укроборонпром" Павло Букін відсторонив від посад директора державного підприємства "Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О. О. Морозова" Олексія Бабіча і директора ДП "Ізюмський приладобудівний завод" Сергія Філоненка відсторонили від посад. 4 березня детективи Національного антикорупційного бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура затримали трьох колишніх посадовців, чинного і колишнього директорів держпідприємства ДГЗП "Спецтехноекспорт", яке входить до складу державного концерну "Укроборонпром", за підозрою в розтраті 2,225 млн дол. США. 6 березня Солом'янський районний суд Києва обрав запобіжний захід у вигляді арешту із альтернативою застави директору державного підприємства "Спецтехноекспорт" Владиславу Бельбасу. Солом’янський районний суд Києва обрав запобіжні заходи колишньому директору та ще трьом колишнім службовцям підприємства "Спецтехноекспорт", причетним до розтрати 55,5 млн гривень державного підприємства. 

 

4 березня журналісти програми "Наші гроші" оприлюднили нову частину розслідування щодо розкрадання в оборонній сфері, у якому йдеться про те, що директор державного концерну "Укроборонпром" Павло Букін і вже звільнений перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський причетні до корупційних схем щодо ремонту літаків за міжнародним контрактом. Своєю чергою, Букін заперечив причетність до корупційних схем щодо ремонту літаків за міжнародним контрактом та запевнив, що деталі не закуповувалися по завищеній ціні. Натомість 5 березня Національне антикорупційне бюро України зареєструвало ще одне кримінальне провадження щодо інформації, викладеної в новому журналістському розслідування про факти корупції в державному концерні "Укроборонпром".