Поширення коронавірусу в Україні
За минулу добу виникло 522 нових випадків зараження COVID-19. Станом на 11 травня офіційна кількість хворих становить 15232. Від ускладнень, викликаних коронавірусом, померла 391 людина. На сьогодні кількість видужали становить 3060 пацієнтів.
Зеленський присвоїв звання "Мати-героїня" майже 700 жінкам
Президент України Володимир Зеленський присвоїв почесне звання "матері-героїні" майже 700 українським жінкам.
Так, почесне звання отримали 678 матерів, які виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей. Серед нагороджених:
- 31 мешканка Вінницької області;
- 108 – Волинської;
- 12 – Дніпропетровської;
- 17 – Донецької;
- 26 – Житомирської;
- 49 – Закарпатської;
- 14 – Запорізької;
- 39 – Івано-Франківської;
- 16 – Київської;
- 9 – Кіровоградської;
- 2 – Луганської;
- 58 – Львівської;
- 16 – Миколаївської;
- 34 – Одеської;
- 8 – Полтавської;
- 74 – Рівненської;
- 7 – Сумської;
- 15 – Тернопільської;
- 15 – Харківської;
- 3 – Херсонської;
- 20 – Хмельницької;
- 18 – Черкаської;
- 53 – Чернівецької;
- 14 – Чернігівської;
- 20 – міста Києва.
"За материнську самовідданість, зразкове виховання дітей та забезпечення умов для їхнього всебічного розвитку відзначено 678 українських жінок", – заявили в Офісі президента.
Сутички 9 травня в Запоріжжі
В Запоріжжі проросійська організація "Полк Перемоги" провела автопробіг, в ході якого сталася сутичка з активістами, які зривали з автомобілів радянську символіку. Про це повідомляє місцеве видання 061.
Як повідомляється, один з чоловіків зірвав червоний прапор і кинув на землю. Почалася словесна перепалка. Активісти співали гімн України, в той час як прихильники "Полку Перемоги" – "Катюшу" і "Цей День Перемоги". Люди намагалися заблокувати колону, але в ситуацію втрутилася поліція.
Наголошується, що в автопробізі взяли участь близько 30 автомобілів з червоними прапорами. У поліції повідомили, що відкрили кримінальне провадження за статтею "поширення комуністичної, і нацистської символіки і пропаганда комуністичного і нацистського тоталітарних режимів".
Також у прес-службі поліції Запоріжжя повідомили, що в ніч на 9 травня правоохоронні органи провели санкціоновані обшуки в осіб, причетних до місцевої організації.
В ході обшуків було вилучено понад 1200 примірників газети "Полк Перемоги 1945-2020", близько 450 захисних масок червоного кольору з жовтою зіркою, більше 70 червоних прапорів з написами "Полк перемоги" і "75 років Великої перемоги", понад 90 червоних стрічок із зображенням серпа і молота, більше 20 георгіївських стрічок, 20 кепок, 177 полімерних пакетів, кульки з зображенням серпа і молота, вітальне звернення з друкованим текстом "Москва", близько 100 грамот та наказів до 9 травня, портрет зображенням Леніна і червоний плакат із зображенням серпа і молота.
За даним фактом відкрито кримінальне провадження, проводяться слідчі дії.
На станції ''Академік Вернадський'' вперше помер українець
Міністерство освіти і науки України та Національний антарктичний науковий центр щиро співчувають батькам, братові, друзям та близьким Василя», – йдеться у повідомленні.
Зазначається також, що Омелянович вже вп’яте був у експедиції. «Усі ми знали Василя як дуже спокійну, виважену та добру людину, справжнього професіонала. Це була вже п’ята його експедиція на станцію «Академік Вернадський». Зараз ми з’ясовуємо всі обставини смерті, попередньо відомо, що він наклав на себе руки через особисті проблеми», – повідомив керівник Національного антарктичного наукового центру МОН Євген Дикий.
За його словами, вирішуватиметься питання доставлення тіла в Україну. Обов’язки кухаря на станції наразі по черзі виконуватимуть усі інші учасники експедиції.
Василь Омелянович народився 1985 року, проживав у місті Малині Житомирської області. Починаючи зі своєї першої зимівки (2011 рік, 16-та УАЕ), знову і знову повертався до Антарктиди (учасник 18-ї, 20-ї та 23-ї УАЕ). П’ята зимівка стала для нього останньою. В останньому дописі у Фейсбуці він закликав шанувати та поважати людей і домівки, де на нас чекають.