Сущенку дозволили побачитися з рідними до етапування

19 Вересня 2018, 23:01
Незаконно утримуваний в Росії український журналіст Роман Сущенко отримав право на шість телефонних дзвінків і побачення з рідними до етапування з СІЗО Лефортово. Про це у середу, 19 вересня, повідомляє "Укрінформ" з посиланням на слова Марка Фейгіна.

 

«Сьогодні я побував у СІЗО у Романа Сущенка. Можу сказати, що він вже отримав апеляційне визначення (Верховного суду РФ – ред.). Ще істотна новина – Роман отримав право на шість телефонних дзвінків. Також до етапування йому дозволено побачення з рідними. Йому дуже хотілося б побачити дружину і обох дітей», – сказав Фейгін.

 

Він також уточнив, що передав своєму підзахисному листи від рідних, дайджест преси. Сущенко просив передавати всім привіт, радий, що його не забувають.

 

Нагадаємо, 12 вересня Верховний суд Росії визнав законним рішення Московського міського суду про 12 років ув'язнення для Сущенка. У зв’язку з цим перший віце-спікер ВР Ірина Геращенко заявила, що дане рішення теоретично відкриває шлях до процедури помилування і передачі Сущенка, але на практиці все залежить виключно від волі Владіміра Путіна. Своєю чергою, Сущенко заявив, що розраховує на обмін та пообіцяв родині що обов’язково повернеться. 

 

Як повідомлялося, 4 червня у Москві суд оголосив вирок незаконно затриманому в Росії українському журналісту Роману Сущенку – він отримав 12 років позбавлення волі у колонії суворого режиму.  Згодом Міністерство закордонних справ України висловило протест Росії через незаконний вирок українському журналісту Роману Сущенку. 

 

Додамо, Сущенка, який прибув до Росії у приватних справах, члени Громадської спостережної комісії Москви виявили 2 жовтня 2016 року в московському СІЗО "Лефортово". ФСБ назвала Сущенка кадровим розвідником, який нібито збирав відомості про діяльність російських Збройних сил РФ. Московський міський суд неодноразово продовжував строк тримання Сущенка під вартою.

 

Федеральна служба безпеки Росії звинувачує журналіста Романа Сущенка в зборі інформації про вторгнення військ РФ в Україну. Його адвокат Марк Фейгін також зазначив, що російські спецслужби завершили розслідування справи. Він також повідомив, що українцю загрожує до 20 років позбавлення волі у РФ.