“Супервівторок” у США: 10 штатів оберуть кандидата в президенти

7 Березня 2012, 01:23
Серію попередніх голосувань у так званий "супервівторок" проводять штати Огайо, Джорджія, Массачусетс, Теннессі, Вермонт, Вірджинія, Оклахома, Айдахо, Північна Дакота та Аляска.
 
Першими почали голосувати прихильники республіканців у східних штатах США, зокрема, в Огайо, де рейтинг підтримки лідерів кампанії Мітта Ромні і Ріка Санторума приблизно однаковий.
Переможець кампанії за номінацію Республіканської партії кандидатом у президенти має найбільше шансів бути офіційно затвердженим на партійній конвенції в серпні.
 
Колишній губернатор штату Массачусетс Мітт Ромні є фаворитом кампанії після того, як здобув підтримку виборців Республіканської партії у чотирьох штатах поспіль.
Але колишній сенатор США від штату Пенсильванія Рік Санторум, який називає себе виразником справжніх консервативних цінностей, розраховує зупинити переможну ходу суперника.
 
Колишній спікер Палати представників Ньют Ґінґріч, для якого події "супервівторка" вирішать, чи вибути зі змагання за номінацію його партії, має велику перевагу і найвищий рейтинг підтримки серед виборців у його рідному штаті Джорджія. Техаський конгресмен Рон Пол, якого вважали найменш імовірним номінантом республіканців через його лібертаріанські погляди, сподівається отримати перші перемоги на первинних виборах у штатах Аляска і Північна Дакота. 
 
Найбільшого значення традиційно надають перемозі в промисловому штаті Огайо, бо досі жоден номінований Республіканською партією кандидат не вигравав президентські вибори у США, не здобувши попередньо підтримку Огайо. Для номінації кандидатом у президенти США треба набрати 1144 голосів делегатів
 
Загалом 10 штатів, які голосують за номінацію кандидатом у президенти від Республіканської партії впродовж "супервівторка", відряджають на серпневу конвенцію партії 400 делегатів.
Перед початком "виборчого марафону" Мітт Ромні був попереду, здобувши голоси 203 делегатів, Рік Санторум – 92, Ньют Ґінґріч – 33, а Рон Пол – 25.