Сумська міськрада вимагає від Януковича припинити репресії проти народу

30 Січня 2014, 16:26

«Останньої краплею, що ледь не кинула країну в безодню громадянської війни, стало «прийняття» законів від 16 січня 2014 року, що суттєво обмежують права і свободи громадян, – йдеться у зверненні. – На майдани і вулиці міст, сіл, селищ вийшли люди, аби мирним шляхом захистити своє право жити в демократичній державі, але мирна акція переросла в жорсткі та неконтрольовані сутички між мітингувальниками і спецпідрозділами МВС «Беркут», що призвело до людських втрат, пролилася кров».

У зверненні наголошується, що «всі бачили, з якою звірячою ненавистю співробітники спецпідрозділів МВС б’ють та принижують гідність громадян України».

«Відомі факти викрадення поранених людей з лікарень та їх подальшого катування, що є варварством проти власного народу», –  заявили депутати.

Відтак Сумська міська рада виступила з вимогами:

«1. Підписати Закон України про визнання такими, що втратили чинність, деяких Законів України від 28 січня 2014 року;

2. Доручити генеральній прокуратурі України негайно провести перевірку щодо вчинення злочинів працівниками правоохоронних органів, які вчиняли безпосередньо дії, що призвели до кровопролиття під час мирних акцій, що відбуваються як у столиці держави, так і в інших містах України;

3. Припинити переслідування та арешти учасників акції протестів, звільнити ув’язнених від відповідальності без будь-яких додаткових, попередніх та відстрочених умов, встановлених законом «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань», прийнятим 29 січня 2014 року, шляхом термінового внесення змін до нього;

4. Доручити новосформованому Кабінету міністрів України терміново відновити переговори з Європейським Союзом щодо підписання угоди про асоційоване членство України з ЄС та до 31 березня 2014 року підписати угоду».

За прийняття звернення проголосувало  20 депутатів від ВО «Батьківщина», 15 – від фракції «Рідне місто», 3 позафракційних депутати та міський голова Сум Геннадій Мінаєв. Цих голосів виявилося достатньо для прийняття відповідного рішення.

«Регіонали» та комуністи рішення не підтримали.

Нагадаємо, що у неділю, 26 січня, активісти в Сумах взяли під повний контроль приміщення ОДА і облради, зводили барикади навколо будівель. У ніч на 27 січня близько трьохсот бійців внутрішніх військ розігнали декілька десятків активістів, які чергували в холі облради. Людей побили. Мітингувальники отримали численні поранення. Активістів силовики заарештували. 

28 січня сімох протестувальників, затриманих під час розблокування першого поверху Будинку рад у Сумах, посадили під домашній арешт.