Судову реформу продовжать розглядати наступного пленарного тижня

22 Вересня 2017, 12:59

У п'ятницю, 22 вересня, народні депутати розглянули 3811 з 4383 поправок до законопроекту "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу, Цивільного процесуального кодексу, Кодексу адмінсудочинства України та інших законодавчих актів", який входить до пакету судової реформи.

Голова парламенту Андрій Парубій оголосив півгодинну перерву, після якої депутати не розглядатимуть поправок, а відбуватиметься зачитування депутатських запитів та виступи нардепів.

Розгляд судової реформи триває уже шостий пленарний день. Згідно з календарним планом роботи Верховної Ради, наступний пленарний тиждень відбудеться 3-6 жовтня.

Як повідомлялося, народні депутати 7 вересня розпочали розгляд законопроекту № 6232, яким передбачається внесення змін до Господарського, Цивільного процесуальних кодексів, Кодексу адміністративного судочинства та інших законодавчих актів.

Тиждень з 11 до 15 вересня був непленарним, тож з 19 вересня нардепи продовжили розгляд законопроекту у другому читанні та протягом засідань завершили розгляд поправок до Господарського процесуального кодексу (загалом 1251), Цивільного процесуального кодексу (загалом 1335), Кодексу адмінсудочинства (всього 1137) та почали розглядати поправки до інших законодавчих актів (розглянули 88 поправок).

Згідно з Регламентом Верховної Ради, розгляд одного законопроекту може тривати довше, ніж одне засідання, але не може перериватися розглядом інших питань.

Зазначимо, що громадські організації, медіа та активісти виступили проти ухвалення цього законопроекту, оскільки він, на думку активістів, звужує принципи гласності та відкритості судових засідань і створює перешкоди для здійснення суспільного контролю. Як ідеться у відкритій заяві, у випадку прийняття закону суд зможе заборонити фотофіксацію, відеозапис чи трансляцію відкритого судового засідання, якщо вони “заважають ходу судового процесу”, це може стати на заваді громадськості стежити за судовими процесам. Суд зможе не впустити до зали судових засідань людей, які бажають бути присутніми у відкритому судовому засіданні, якщо немає “вільних місць”. Суд зможе не проголошувати прилюдно судові рішення, ухвалені за наслідками закритих судових засідань.

"Наведені положення законопроекту є значним кроком назад у проведенні судової реформи, оскільки зачиняють двері суду для суспільного контролю та сприятимуть розвитку корупції", – зазначають активісти.