У проекті постанови Кармазіна йдеться про 4 з 6 суддів КС, призначених за квотою Верховної ради: голову суду Анатолія Головіна, суддів Михайла Колоса, В'ячеслава Овчаренка та Олександра Пасенюка, пише "Коммерсант-Украина".
На думку депутата, в січні вони прийняли вигідне для Кабінету міністрів рішення, згідно з яким суди при розгляді спорів, що стосуються соціального захисту, зобов'язані застосовувати нормативно-правові акти органів влади, заразом уряду.
Обґрунтування непрофесіоналізму та некомпетентності суддів КС в депутатському зверненні до Ради зайняло у Кармазіна 10 сторінок.
Найбільше Кармазіна обурює той факт, що в рішенні КС не згадується положення ст. 22 Конституції, яка встановлює недопущення скасування прав і свобод або скорочення їх змісту та обсягу під час прийняття нових або внесенні змін до чинних законів.
За словами Кармазіна, аналогічні звернення він також направив до президента та з'їзду суддів.
З 18 членів КС поза підозрою опинилися тільки четверо – Віктор Шишкін, Петро Стецюк, Дмитро Лилак і Марія Маркуш, які опублікували на сайті КС "особливу думку", висловивши незгоду з рішенням суду. "Я вважаю, що це порядні судді, яким совість не дозволила змовчати, а всі інші повинні бути звільнені", – заявив Кармазін.
В опозиції готові підтримати ініціативу Кармазіна. Разом з тим представники більшості не вбачають у діях суддів ознак порушення присяги.
Видання відзначає, що усі попередні спроби народних депутатів звільнити суддів КС за допомогою прийняття постанови Ради не мали успіху. Домогтися їх відставки з формулюванням "за порушення присяги" вдалося тільки президентові Віктору Ющенку в період політичної кризи 2007 року. Втім, пізніше формулювання звільнення була пом'якшена, і суддям дозволили написати заяву "за власним бажанням".
Порядок діяльності Конституційного суду визначається законом "Про Конституційний суд". У ньому вказані ті ж дев'ять підстав для відкликання судді, що і в Конституції.
Рішення про звільнення судді може приймати тільки Конституційний суд, а у двох випадках із 9 (порушення низки конкретних вимог до судді, що стосуються його біографії і політичної та громадської приналежності, та порушення присяги) – тільки Верховна рада.