Суддю, який закрив справу проти Кернеса, відправили у відставку

24 Липня 2019, 12:33

Вища рада правосуддя задовольнила відставку судді Київського райсуду Полтави, який закрив справу проти харківського мера Геннадія Кернеса та двох його охоронців. Про це повідомляється на сайті Вищої ради правосуддя.

 

"Вища рада правосуддя 23 липня 2019 року розглянула матеріали щодо звільнення восьми суддів за загальними обставинами, а саме у зв’язку з поданням заяв про звільнення у відставку та за власним бажанням. Вища рада правосуддя ухвалила звільнити у відставку… Антонова Андрія Володимировича – з посади судді Київського районного суду міста Полтави", – йдеться на сайті.

 

Нагадаємо, 10 серпня Київський районний суд Полтави закрив справу щодо міського голови Харкова Геннадія Кернеса. Пізніше у Генеральній прокуратурі рішення у справі міського голови Харкова Геннадія Кернеса назвали незаконним. Своєю чергою, 16 серпня Генеральна прокуратура України подала апеляційну скаргу на рішення Київського районного суду Полтави про закриття справи щодо міського голови Харкова Геннадія Кернеса. 

 

Своєю чергою, Суддя Київського районного суду міста Полтави Андрій Антонов, який закрив провадження щодо міського голови Харкова Геннадія Кернеса, подав заяву про відставку.

 

26 березня 2015 року Генеральна прокуратура України передала до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні за підозрою Харківського міського голови Кернеса та його охоронців.

 

Так, 4 березня 2015 року слідчі Генеральної прокуратури повідомили меру Харкова Геннадію Кернесу про підозру  у вчиненні злочинів, передбачених ч.ч. 2, 3 ст. 27, ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч.ч. 2, 3 ст. 27, ч. 2 ст. 127 (катування), ч.ч. 2, 3 ст. 27, ч. 1 ст. 129 (погроза вбивством) КК України та оголошено про завершення досудового розслідування.

 

27 лютого 2015 року у  кримінальному провадженні, де фігурує мер Харкова Геннадій Кернес, вручено повідомлення про підозру двом його охоронцям. Кернесу інкримінували катування, це тяжкий злочин, який передбачає покарання від 5 до 10 років ув’язнення, хуліганство, бо він скоїв злочин разом із двома охоронцями, яким вже повідомлено про підозру, незаконне позбавлення волі. 

 

Додамо, 1 березня 2014 в Харкові під час мітингу сталася кривава сутичка з активістами Євромайдану, які зайняли Харківську ОДА, постраждало понад 100 людей. "Антимайданівці" поставили над входом в будівлю ОДА російський прапор і прапор Харкова, нібито звільнивши ХОДА від євромайданівців. Перед цим на мітингу виступили Геннадій Кернес та Михайло Добкін.