Про це в інтерв'ю газеті «Коммерсант-Украина» заявила суддя Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) від України Ганна Юдківська.
«Все залежить від конкретної справи, в тому числі – в контексті того, хто може подати скаргу», – заявила суддя Євросуду від України.
Так, за її словами у справі судді Олександра Волкова проти України «оскаржувався індивідуальний акт парламенту, постанову про звільнення судді, що дозволило говорити про конкретну жертву цього акту».
«Суд визнав, що процес ухвалення рішення був незаконним, оскільки Конституція наказує кожному депутату голосувати самостійно. У нас були достатні докази – відео, свідоцтва депутатів, які підтверджують, що при звільненні Волкова це правило не було дотримано. І держава нічого не надала для спростування цих тверджень», – зазначила Юдківська.
У відповідь на репліку журналіста про те, після вступу в силу закону, що впливає на життя громадян, може бути багато постраждалих, суддя сказала:
«Якщо прямим результатом незаконного прийняття того чи іншого акту став утиск конкретної особи у фундаментальних правах, і жертва порушення може це довести – таке питання можна поставити перед судом».
Нагадаємо, 9 січня Європейський суд з прав людини зобов’язав Україну поновити Волкова на посаді судді Верховного суду України.
У своєму рішенні Євросуд з прав людини встановив, зокрема, порушення статті 6 Конвенції у зв’язку з тим, що частина депутатів парламенту України голосувала за інших, відсутніх на момент голосування у залі парламенту.