Суддя у справі Тимошенко відмовилась прийняти відвід

1 Грудня 2011, 11:13

Суддя зазначила, що підстав для відводу судді на сьогодні немає і що суддя-доповідач у цій справі була визначена без порушень закону.

Зокрема, з її слів, апеляція на вирок Тимошенко надійшла в суд 9 листопада, за ній суддею-доповідачем автоматизованою системою була визначена Ірина Горб, яка 29 листопада прийняла самовідвід, оскільки вона брала участь в інших справах, які можуть стосуватися справи про газові контракти з Росією, за якою Тимошенко було засуджено.

Після цього автоматизована система визначила Ситайло новим суддею-доповідачем у справі.

Нагадаємо, захист Тимошенко заявив відвід судді, мотивуючи це тим, що  автоматизована система обрала головуючим суддею за апеляцією Тимошенко суддю Ірину Горб, однак за день до попереднього розгляду апеляції суд замінив цю суддю на Ситайло. Зі слів адвоката Тимошенко, захист не має офіційних повідомлень від суду про те, що заміну судді було проведено у рамках закону.

Прокурор Олександр Микитенко назвав безпідставним заявлений відвід і просив відмовити в його задоволенні.

Як повідомлялося, Тимошенко відсутня  на судовому засіданні, у зв'язку з тяжким станом здоров'я, а також з урахуванням того, що на попередньому засіданні її присутність необов'язкова.

Нагадаємо, 30 листопада «Батьківщина» заявила про раптову заміну судді, що почне розгляд апеляції на рішення Печерського районного суду Києва, яким Тимошенко було засуджено до 7 років позбавлення волі, – Ірину Горб було замінено на Олену Ситайло.

11 жовтня Печерський райсуд засудив екс-прем'єра до 7 років позбавлення волі за перевищення нею службових повноважень у ході підписання газових контрактів з Росією в 2009 році. Апеляцію на вирок у Тимошенко передала 24 жовтня через адміністрацію Київського СІЗО. 

Тимошенко перебуває під арештом з 5 серпня.