Суддя перенесла оголошення повного тексту рішення по Саакашвілі

14 Грудня 2017, 10:19

Суддя Печерського райсуду Києва Лариса Цокол перенесла оголошення повного тексту рішення по справі екс-президента Грузії і екс-глави Одеської обладміністрації Міхеїла Саакашвілі у зв'язку з тим, що не встигла підготувати відповідний документ. Про це повідомив адвокат Саакашвілі Руслан Чорнолуцький під Печерським райсудом Києва.

Зазначимо, що оголошення повного тексту рішення було заплановане на 9 ранку 14 грудня.

"Ми щойно почули від секретаря судді Цокол про те, що процедурно і технічно повний тест ще не готовий. Суддя вибачається, але вона у зв’язку з завантаженням по інших справах та у зв’язку зі складністю цієї справи на 9 годину вона просто не встигла", – сказав захисник екс-президента Грузії.

Він прогнозує, що текст рішення зачитають на наступному тижні.

"Тому оголошення буде в інший день. Коли саме, ми обов’язково отримаємо цю інформацію від судді. Я думаю, що це скоріше за все буде на наступному тижні", – сказав Чорнолуцький.

Він також назвав "зрозумілим і логічним" намір прокуратури оскаржувати рішення судді Цокол.

"Це зрозуміло і логічно. І це право сторони оскаржувати в апеляційній інстанції. Тому ми готуємось, ми впевнені в своїх доказах, обґрунтуваннях і силах, тому нормально цю інформацію від генпрокурора сприймаємо", – сказав адвокат.

Він додав, що з точки зору процедури, перенесення оголошення повного тексту рішення позначиться на апеляції ГПУ.

"З точки зору змістовної і процедурної, це вплине на подачу апеляції, бо апеляція має подаватися у встановлені строки і спиратися на доводи у рішення судді", – підсумував Чорнолуцький.

Нагадаємо, 11 грудня Печерський районний суд Києва не задовольнив клопотання прокурорів про обрання запобіжного заходу екс-президенту Грузії, лідеру партії "Рух нових сил" Міхаілу Саакашвілі і відпустив його пряму у залі суду

Як повідомлялося, уранці 5 грудня правоохоронці прийшли з обшуками у київську квартиру екс-очільника Одеської області і лідера Руху нових сил Міхеїла Саакашвілі. Після слідчих дій Служба безпеки України спільно з Генеральною прокуратурою у рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 1 ст. 256 Кримінального кодексу України, затримали політика. Крім того, активісти спробували облаштувати барикади навпроти під’їзду будинку, в якому живе Саакашвілі, у результаті чого сталися сутички між прихильниками політика і силовиками. Згодом активісти витягли  Саакашвілі з автівки Служби Безпеки України.

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що фінансування акцій Саакашвілі здійснював український бізнесмен-втікач Сергій Курченко, який, зокрема, передав для "Руху нових сил" півмільйона доларів. Генпрокурор також оприлюднив аудіо розмов, які нібито свідчать, що проведення акцій протесту на підтримку Саакашвілі в Києві фінансував Курченко.

Згодом у ГПУ заявили, що Саакашвілі оголосили в розшук. Також Генеральна прокуратура України надіслала підозру екс-очільнику Одеської облдержадміністрації Міхеїлу Саакашвілі на його адресу проживання.