Судді КСУ, які ухвалювали рішення про декларування, фігурують у зупинених провадженнях НАБУ – Ситник

30 Жовтня 2020, 18:04

Судді Конституційного суду фігурують у кримінальних провадженнях Національного антикорупційного бюро, які зупинені через рішення КСУ. Про це повідомив директор НАБУ Артем Ситник у «Радіо Свобода» у п’ятницю, 30 жовтня.

 

«У першу чергу, серед тих проваджень фігурують судді Конституційного суду, які ухвалювали це рішення», – сказав Ситник. Він не назвав прізвищ, проте зазначив, що стосовно цих суддів Національне агентство з питань запобігання корупції провело «повну перевірку».

 

«НАЗК проводило повну перевірку щодо суддів Конституційного суду. І в нас уже був один висновок щодо наявності в діях одного судді Конституційного суду складу злочину, передбаченого статтею 366-1 (декларування недостовірної інформації – Ред.), і за цим висновком НАБУ зареєструвало кримінальне провадження», – сказав Артем Ситник.

 

Зазначається, що це не перше рішення, яке направлене проти антикорупційної інфраструктури, але перше, коли судді явно діяли в стані реального конфлікту інтересів: судді, які ухвалили рішення щодо себе, фактично скасували відповідальність за ту статтю, за якою вони потенційно могли бути притягнуті до кримінальної відповідальності.

 

Нагадаємо, 27 жовтня КСУ визнав неконституційною кримінальну відповідальність за неправдиві дані в деклараціях та скасував низку повноважень НАЗК. Внаслідок цього рішення НАЗК закрило реєстр е-декларацій. Також, тепер неможливо призначити обраних осіб на посади в органах місцевого самоврядування після місцевих виборів – оскільки НАЗК не може провести необхідної спеціальної перевірки.

 

29 жовтня Кабмін ухвалив розпорядження, яким зобов'язав НАЗК відновити доступ громадянам до реєстру декларацій чиновників та забезпечити механізм їхньої спецперевірки. Також, президент Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт №4288 «Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства», згідно з яким припиняються повноваження складу КСУ.

 

НАЗК розпочало публікацію переліку осіб – як чинних, так і колишніх посадовців, – які уникнуть відповідальності за декларування недостовірних відомостей внаслідок рішення КСУ.