Це рішення було прийнято 16 жовтня нинішнього року.
Раніше громадське об'єднання "Всеукраїнське агентство авторських і суміжних прав" подало позов про правомірність даного наказу та його відповідності законодавству України в галузі авторського права і суміжних прав.
Крім того, наказ № 1246 не відповідав закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності".
Цим законом передбачено, що всі документи дозвільного характеру встановлюються тільки законами України, але не наказами міністерств.
"Ми вітаємо це рішення суду. Наша організація однієї і перших заявила про згубний вплив даного документа на український музичний ринок і його розвиток . Найбільші побоювання викликав у нас порядок визначення організації, уповноваженої на збір та розподілу роялті за використання музики. У наказі йдеться про тому, що державними органами буде обрана одна організація колективного управління , яка має найбільшу кількість договорів з іноземними ОКР", – заявив глава юридичного відділу організації колективного управління " Українська ліга авторських і суміжних прав" Олександр Нікін .
На його думку, в даному випадку ситуація виглядала таким чином, що Міносвіти відбирало право голосу у учасників музичного ринку: "У разі дії цього наказу українські ОКУ, а також виконавці, продюсери, не мали б жодного впливу на цю організацію".
Як повідомлялось, наказ Міністерства освіти і науки 30 серпня наказ був підписаний, а 5 вересня – завізований в Міністерстві юстиції. Перед тим учасники ринку – представники ОКУ, компанії-правовласники, музичні продюсери – обговорювали цей документ і одностайно визнали його неприйнятним.
У вересні Конгрес США з протидії міжнародному піратству визнав Україну "найбільшою піратською країною”.
Наразі в Україні найчастіше порушують авторське право, незаконно використовуючи фотографії, відеоконтент. Далі йде незаконне розповсюдження комп’ютерних програм, фільмів та музики.