Суд зобов’язав МЗС Німеччини надати журналістам доступ до звітів про MH17

20 Серпня 2015, 16:48

Адміністративний суд Берліна підтвердив право бюро журналістських розслідувань “Correctiv” отримати доступ до документів МЗС Німеччини щодо небезпеки польотів над зоною конфлікту на сході України та пов'язаної з цим катастрофи рейсу MH17. Про це йдеться у статті, оприлюдненій німецьким виданням Frankfurter Rundschau.

Як повідомляється, раніше бюро журналістських розслідувань “Correctiv” заявило, що в МЗС Німеччини могли знати про можливі обстріли пасажирських лайнерів над зоною бойових дій, однак відомство не вжило заходів для попередження трагедії. Зокрема, з документів, якими володіють німецькі ЗМІ, випливає, що 14 липня 2014 року українська влада сповістили послів західних держав про те, що участь у боях на сході країни почали приймати російські танкові підрозділи, через що зросла інтенсивність повітряних боїв. Крім того, приблизно в згаданий час на висоті в 6 тисяч метрів був збитий український військово-транспортний літак Ан-26. В німецькому МЗС зазначену інформацію заперечували, стверджуючи, що не знали про загрозу.

Разом з тим результати кримінального розслідування щодо катастрофи літака “Боїнг-777” Малайзійських авіаліній не будуть оприлюднені до початку роботи міжнародного трибуналу.Нагадаємо, Boeing 777 компанії Malaysia Airlines, що летів з Амстердама у Куала-Лумпур, був збитий бойовиками на сході України 17 липня 2014 року. На борту перебувало 298 осіб, з них 196 громадяни Нідерландів. В авіакатастрофі не вижив ніхто.

Мандат Міжнародної слідчої групи зі збору доказів причин катастрофи літака Boeing-777 Малайзійських авіаліній у небі над Україною продовжили до 7 лютого 2016 року. За попередніми даними, літак був збитий ракетою типу "земля-повітря", випущеною з контрольованої проросійськими бойовиками території. 

Результати кримінального розслідування щодо катастрофи літака “Боїнг-777” Малайзійських авіаліній не будуть оприлюднені до початку роботи міжнародного трибуналу. Разом з тим під час голосування Радбезу ООН щодо створення такого трибуналу Росія скористалася правом вето, назвавши такий крок "передчасним" , а розслідування "політизованим".