Суд зобов’язав Генпрокуратуру відновити слідство у справі Арбузова

2 Листопада 2018, 23:03
Печерський райсуд Києва скасував рішення Генеральної прокуратури про призупинення розслідування у справі щодо колишнього голови Нацбанку Сергія Арбузова за підозрою у розтраті державних коштів для створення телеканалу "Банківське телебачення". Про це повідомив адвокат екс-посадовця Євген Пеліхос, передає Укрінформ у п'ятницю, 2 листопада.
 
 
Він підтвердив, що суд дійсно зобов’язав ГПУ відновити розслідування у справі Арбузова.
 

"Підтверджую. Було рішення суду про скасування зупинення, що означає відновлення провадження", – сказав Пелхіос.

 

Захисник також зауважив, що вказану справу ГПУ порушила у травні 2014 року. Пізніше Печерський суд надав прокуратурі право заочного розслідування у цій справі, проте до суду провадження не було передано, і 5 жовтня Генпрокуратура прийняла рішення про призупинення розслідування у зв’язку з розшуком підозрюваного.

 

"Рішення про призупинення було на основі розшуку, ніби його (Арбузова – ред.) шукають. Але є рішення щодо заочного засудження, і тому на основі розшуку справу не можна призупиняти", – пояснив адвокат.

 

Як зазначається, у суді вважають, що на сьогодні відсутні підстави вважати, що батько Арбузова придбав це майно незаконним шляхом і воно отримано за рахунок доходів від вчиненого злочину.

 

Арешт на нерухомість був накладений у лютому 2016 року.

 

Нагадаємо, у травні 2017 року Інтерпол припинив міжнародний розшук Арбузова, відновивши його право на вільне пересування.

 

6 червня  2018 року Європейський суд у Люксембурзі скасував санкції ЄС проти колишнього керівника Національного банку Сергія Арбузова, які Рада Євросоюзу запровадила в березні 2017 року.