Суд зобов’язав уряд Нідерландів оприлюднити додаткову інформацію щодо катастрофи МН17

24 Лютого 2017, 22:02

Нідерландський суд зобов'язав Міністерство безпеки та юстиції країни оприлюднити протоколи міністерських зустрічей після катастрофи боїнга МН17. Рішення було прийняте на підставі позову трьох нідерландських медіа NOS, RTL Nieuws та Volkskrant, які апелювали до Акту про свободу інформації. Про це повідомляє видання RTL Nieuws.

"Міністерство юстиції має шість тижнів на виконання рішення, якщо ж воно не захоче цього робити, то може подати апеляцію до вищої судової інстанції – Державної ради", – йдеться у повідомленні.

Раніше Міністерство безпеки та юстиції Нідерландів за запитом NOS, RTL та Volkskrant, котрі апелювали до Акту про свободу інформації, опублікувало велику кількість документів, які здебільшого стосувались дій нідерландського уряду після катастрофи. При цьому значна частина матеріалів була заретушована. У нідерландському міністерстві мотивували заретушовані частини документів тим, що це може стосуватися відносин з іншими країнами чи організаціями, а також тим, що розкриття частин документів порушуватиме право на вільний обмін аргументами.

Читайте також: Родичі жертв катастрофи літака МН17 вимагають відновити пошуки на Донбасі

Рік тому три медіаорганізації спільно звернулися із позовом до Міністерства безпеки та юстиції країни із запитом оприлюднити додаткову частину інформації. Медіа вважають, що ця інформація має бути розкрита, зважаючи на великий суспільний резонанс катастрофи.

Нагадаємо, 28 вересня 2016 року в Нідерландах Спільна слідча група, в яку входить Австралія, Бельгія, Малайзія, Нідерланди і Україна, оголосила, що літак Малайзійських авіаліній рейсу MH17 було збито 17 липня 2014 із ЗРК «Бук», який був привезений з території Росії. Розслідування також встановило, що літак було збито саме ракетою типу 9М38, яка є на озброєнні модифікації російського ЗРК «Бук». Міжнародне слідство також зазначило, що пуск ракети було здійснено з території, яку не контролювали Збройні сили України.