Суд зняв звинувачування з екс-керівників Фукусімської АЕС

19 Вересня 2019, 11:17

У четвер, 19 вересня, суд визнав невинними трьох екс-керівників японської АЕС «Фукусіма-1» Цунехіса Кацумата, Сакае Муто й Ічіро Такекуро. Справа стосувалася ядерної аварії на Фукусімській АЕС у 2011 році, спричиненої цунамі. Про це повідомило The Japan Times.

 

Усі троє були звинувачені у професійній недбалості – невжитті захисних заходів, що в результаті призвело до загибелі 44 людей, зокрема пацієнтів, змушених евакуюватися із лікарні, а також за травми, які отримали 13 людей внаслідок вибухів водню.

 

Зазначено, що всі троє не визнали вину.

 

Нагадаємо, аварія на АЕС «Фукусіма-1» сталася в березні 2011 року. У результаті удару цунамі з хвилями заввишки 10 м на станції вийшли з ладу системи енергопостачання і охолодження. У трьох енергоблоках сталося розплавлення палива, яке пропекло захисні корпуси реакторів. Було евакуйовано понад 470 тисяч людей.

 

Справа «Фукусіми» була була єдиною кримінальною справою щодо ядерної катастрофи з часів аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році.

 

Судовий процес почався в червні 2017 року і за участі призначених Японією адвокатів, після того, як прокуратура вирішила не пред’являти звинувачень керівникам АЕС, оскільки вважала, що аварії не вдалося б запобігти, навіть якби було вжито захисні заходи.