Суд зняв арешт з рахунків комапній сина Януковича

17 Квітня 2018, 10:30

Печерський райсуд Києва ухвалив рішення про зняття арешту з рахунків компаній, пов’язаних з сином колишнього президента Віктора Януковича – Олександром. Про це йдеться у двох рішеннях суду від 14 лютого.

 

Зазначається, що арешти були накладені в 2015 та 2016 році в провадженні про заволодіння державними коштами через регіональні відділення "Укрзалізниці".

 

За версією слідства, рахунки компаній створені для легалізації коштів, знаходяться у збанкрутілому "Всеукраїнському банку розвитку", який належить Олександру Януковичу.

 

Загалом правоохоронці встановили 12 фірм, підконтрольних службовим особам банку Януковича-молодшого.

 

"Лютневими рішеннями суд скасував арешт рахунків 9 фірм: ТОВ "Араніт К", "Квардіс Н", "Тіпікон А", "Вектор-Перспектива", "Компанія з управління активами "ВБР-ІНВЕСТ", "Ді Соуз", "Мелон 8", "Бенефіт-Консалт" та "Лайтрум", – йдеться повідомленні.

 

Крім того, у попередніх судових рішеннях, йшлось, що на рахунки цих компаній ймовірні фігуранти злочину перерахували загалом майже 550 мільйонів гривень та понад 27 мільйонів доларів США.

 

"В одному з рішень про скасування арешту зазначено, що правами на арештовані рахунки наразі володіє ТОВ "Аскор-Інвест". Вказано також, що підозр у справі досі не оголошено, а "слідчим не доведено, що кошти на вказаних рахунках є предметом злочинної діяльності. Ці обставини стали підставами для скасування арешту", – зазначається в повідомленні.

 

За версією слідства, у період з 01.01.2013 по 30.06.2014 службові особи "Всеукраїнського банку розвитку" з метою отримання державних коштів незаконно кредитували "Донецьку залізницю", "Львівську залізницю", "Одеську залізницю", "Південно-Західну залізницю", "Південну залізницю" і "Придніпровську залізницю".

 

Загальна сума незаконних кредитів становила понад 2,5 млрд. грн.

 

Нагадаємо, що Печерський районний суд Києва  ухвалив рішення про зняття арешту з 312,5 млн грн, які надійшли в "Міжнародний інвестиційний банк" президента Петра Порошенка від "Всеукраїнського банку розвитку" Олександра Януковича. Про це йдеться в рішенні суду від 2 березня. Повідомлялося також, що кошти з ВБР в МІБ були перераховані 10 січня. Пізніше в МІБ повідомили, що переказ коштів не був погоджений і після зарахування коштів банк повідомив Державній службі фінансового моніторингу про фінансові операції клієнта.

 

У прес-службі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб пояснили, що перерахування 312,5 млн грн з ліквідованого "Всеукраїнського банку розвитку" в "Міжнародний інвестиційний банк", що належить президенту Петру Порошенку, обумовлено виконанням процедури задоволення вимог кредиторів ВБР. 

 

29 грудня 2016 стало відомо, що Печерський суд Києва зняв арешт із коштів трьох фізосіб у сумі 15 мільйонів доларів на рахунках у Всеукраїнському банку розвитку, який належить Олександру Януковичу. У 2015 році розпочалася процедура ліквідації неплатоспроможного Всеукраїнського банку розвитку сина Януковича.

 

У березні 2017 року ГПУ зупинила операції на рахунках із коштами з банку сина Януковича після зняття арештів.