Печерський суд Києва зняв арешт з нафтопродуктів, що служили речовим доказом у провадженні проти бізнесмена Сергія Курченка. Про це стало відомо з ухвали Печерського суду Києва від 22 жовтня 2015 року, розміщеної в Єдиному реєстрі судових рішень.
З'ясувалося, що накладати арешт вже немає на що – після передачі товарів з «Одеського нафтопереробного заводу» держпідприємству «Укртранснафтопродукт», вони були продані.
Клопотання про зняття арешту з нафтопродуктів подав виконавчий директор «Одеського НПЗ». На думку заводу, раніше прийняту постанову про арешт підлягає скасуванню, оскільки є «необґрунтованим».
Мова йде про нафту, продукти її переробки, у тому числі бензин і дизельне паливо, які були заарештовані на території «Одеського нафтопереробного заводу» в березня 2014 Приморським райсудом Одеси.
Санкція була видана в рамках кримінального провадження проти топ-менеджементу групи «Східно-європейська паливно-енергетична компанія» бізнесмена Сергія Курченка, яке вело Головне слідче управління МВС.
- Читайте також: Печерський суд заарештував рахунки 14 офшорних компаній Курченка в латвійських банках
У ході цього розслідування було встановлено, що в 2013 – 2014 рр. в Україну ввозилися нафтопродукти під приводом подальшого транзиту, але насправді реалізовувалися на території країни без сплати податків, зборів і платежів.
У вказаній схемі використовувалися підконтрольні Сергію Курченку фірми, через них під виглядом реекспорту та за фіктивними документами нафтопродукти ввозилися в країну для офшорних фірм.
А потім нафтопродукти продавалися приватним споживачам від імені компанії «ГазУкраіна – 2009», а потім від імені «ГазУкраіна – 2020», представництва «Сопрема Трейдинг ЛТД», «Торгового дому «СЕПЕК». Загальна сума проданого таким чином палива склала близько 36 млрд. гривень.
- Читайте також: Суд заарештував елітну яхту Курченка
Як ідеться в матеріалах слідства, для реалізації злочинної схеми Сергій Курченко на початку 2013 року придбав «Одеський нафтопереробний завод», на який заходили імпортні нафтопродукти і сира нафта для переробки.
У ході досудового розслідування також було встановлено, що керівництво «Одеського НПЗ», «зловживаючи службовим становищем, використовувало для виробництва бензину 100 тис. тонн нафтопродуктів,везення без належного митного оформлення». Тим самим «державі було завдано тяжких наслідків у вигляді ненадходження до бюджету відповідних платежів і зборів», – йдеться в матеріалах кримінального провадження.
Арешт на нафтопродукти був накладений для відшкодування матеріального збитку і забезпечення виконання можливого вироку в частині конфіскації майна.
Як з'ясував Печерський суд у ході розгляду, рік тому заарештовані нафтопродукти (1180 тонн газового конденсату та 65 733 тонн нафтопродуктів, включаючи бензини марок А-95, А-92, дизельне паливо, гас, мазут і т. д.) За клопотанням слідчих і рішенням Приморського райсуду Одеси були переміщені з «Одеського НПЗ» на держпідприємство «Укртранснафтопродукт».
У середині літа 2015-го року Печерський суд Києва на прохання Генпрокуратури наклав арешт на ці нафтопродукти. Однак апеляційна інстанція на початку осені скасувала постанову про арешт. Однією з підстав для цього стала відсутність нафтопродуктів.
«Зазначене в постанові майно: нафта, продукти її переробки, в т.ч. бензин і дизельне паливо, а також похідні від них, які перебували на території заводу, на цій території відсутні», – резюмував суд і додав, що наявність арешту може призводити до подальшого простою« Одеського нафтопереробного заводу».
Клопотання «Одеського НПЗ» було задоволене, арешт знято.