Печерський суд Києва продовжив до 24 лютого 2020 року арешт ветерану АТО Інні Грищенко з позивним "Пума". Про це повідомив прессекретар Печерського райсуду Віталій Чергавий, передає Укрінформ.
“Печерський райсуд продовжив Інні Грищенко запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 24 лютого 2020 року”, – сказав він.
Як повідомлялося, подружжя Інни й Владислава Грищенків підозрюють у замаху на бізнесмена у місті Косів Івано-Франківської області у 2018 році.
Також слідство пов’язує Грищенків зі справою убивства Павла Шеремета.
Раніше адвокат ветеранів АТО Інни і Владислава Грищенків Віталій Ковальчук вимагає від правоохоронців спростувати інформацію щодо ймовірної причетності його підзахисних до вбивства журналіста Павла Шеремета.
Нагадаємо, журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року у Києві в результаті підриву автомобіля. Авто належало керівниці "Української правди" Олені Притулі, але її в машині не було. Прокуратура кваліфікувала загибель журналіста за ч.2 п 5 ст 115 ККУ (умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб). У СБУ озвучили основні версії вбивства Шеремета: професійна діяльність; ворожість у відносинах або особисті мотиви; російський слід (дестабілізація ситуації); замах на Олену Притулу.
12 грудня 2019 року Нацполіція затримала підозрюваних у цій справі. Йдеться, зокрема, про Андрія Антоненка. Він – лідер гурту Riffmaster, військовий сержант Сил Спеціальних операцій ЗС України. Також у справі як підозрювані, окрім Кузьменко, фігурують медсестра одного з парашутно-десантних батальйонів Яна Дугарь, добровольці Владислав та Інна Грищенки.
За версією правоохоронців, чоловік, що бере участь в закладанні вибухового пристрою під авто Шеремета – це Антоненко. Жінка, яка закладала вибухівку – це Кузьменко. Дугарь потрапила на камери і її ідентифікували як людину, яка знімала авто до закладання вибухівки. Дугарь фотографувала місце розташування камер на мобільний телефон поруч із місцем злочину незадовго до вбивства Шеремета. За версією правоохоронців, основний мотив вбивства – дестабілізація ситуації в державі шляхом вбивства відомої особи.
У зв’язку з цією справою поліція провела обшуки також у подружжя волонтерів Євгена та Наталії Акастьолових. Євген Акастьолов під час Революції Гідності був заступником командира Першої сотні. Наталя допомагає пораненим бійцям у шпиталях.
13 грудня Печерський суд Києва відправив під домашній арешт до 8 лютого 2020 року Яну Дугарь. Вночі 14 грудня суд також обрав запобіжні заходи Андрію Антоненку та Юлії Кузьменко, відправивши їх в СІЗО до 8 лютого.