Суд залишив під вартою “свободівця”, який вже 12 добу голодує

1 Червня 2011, 14:19

Суд відхилив апеляцію адвокатів заарештованого і залишив чинною постанову Галицького районного суду м. Львова про обрання запобіжного заходу – взяття під варту.

На суді слідчий повідомив, що слідство у справі Степана Підкуймухи завершено і справу передано до суду. Також він підтвердив, що заарештований 12 добу продовжує голодування.

На суді були присутні дружина та двоє синів депутата.

Нагадаємо, що Підкуймуху затримали 20 травня, коли він прибув до Львівського міського управління МВСУ на допит як свідок у справі щодо подій 9 травня у Львові.

Проти нього прокуратура порушила кримінальну справу за статтями 293 і 296 (ч.2) Кримінального кодексу України.

Підкуймусі інкримінують "організацію групових дій, що призвели до грубого порушення громадського порядку", що карається штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців (ст. 293).

За статтею 296 (ч.2) його звинувачують у "хуліганстві, грубому порушенні громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом, вчиненому групою осіб", що карається обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на строк до чотирьох років.

23 травня 2011 року суд виніс рішення обрати у якості запобіжного заходу утримання під вартою. Між тим Підкуймуха продовжує голодування, яке оголосив 21 травня на знак протесту проти його незаконного затримання.

Позначки: