Суд залишив під вартою підозрюваних у замаху на одеського активіста Михайлика

16 Жовтня 2018, 20:45
Апеляційний суд Одеської області підтвердив обґрунтованість висновків слідчого судді Київського районного суду м. Одеси щодо обрання підозрюваним у нападі на одеського активіста Олега Михайлика запобіжних заходів у виді тримання під вартою без визначення застави та відмовив захисникам в задоволенні апеляційних скарг, залишивши ухвали слідчого судді без змін.  Про це у вівторок, 16 жовтня, повідомляє прес-служба суду.
 

"До Апеляційного суду Одеської області надійшли апеляційні скарги захисників на ухвали слідчого судді Київського райсуду Одеси, якими були застосовані запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб без визначення застави до громадян Грузії Лаші Герасіна та Манучара Варшанідзе, підозрюваних у вчиненні злочину за ознаками ч.  2 ст. 15, п.12 ч.2 ст. 115 КК України (замах на вбивство, вчинений за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України. Суд розглянув скарги і залишив під вартою осіб, що підозрюються у замаху на умисне вбивство одеського активіста Михайлика", – зазначили в суді.

 

Відповідно до змісту підозри, громадяни Грузії Герасін Лаша та Варшанідзе Манучар, діючи спільно з Герасін Торніке, з метою умисного вбивства здійснили постріли з невстановленої слідством вогнепальної зброї в очільника Одеського осередку партії «Сила людей» Олега Михайлика, спричинивши йому поранення лівого плеча та грудної  клітини зліва, проте довести свій злочинний намір на умисне вбивство до кінця не змогли через своєчасну госпіталізацію потерпілого до лікарні, де  йому була надана медична допомога.        

 

Нагадаємо, 26 вересня прокуратура Одеської області подала клопотання до суду про арешт без права внесення застави трьох підозрюваних у замаху на одеського активіста Олега Михайлика.

 

22 вересня в центрі Одеси невідомі стріляли в активіста Олега Михайлика. До складу слідчо-оперативної групи з розслідування замаху на одеського громадського діяча Олега Михайлика увійшли працівники СБУ.  Правоохоронці розглядають п'ять версій щодо причин замаху на активіста, а саме: перша версія пов'язана з його громадською діяльністю, друга – з проблематикою по "Золотому берегу" (справа ошуканих інвесторів одеського ЖК "Золотий берег"), третя – з проблематикою по "Успіху" (справа щодо нових власників авторинку "Успіх" в Одесі), четверта – особистісні відносини, п'ята версія – невстановленими особами з хуліганських спонукань.

 

24 вересня генеральний прокурор Юрій Луценко провів нараду з міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим через напади на активістів в Одесі.