Суд закрив “справу Кернеса”

10 Серпня 2018, 11:41

Київський районний суд Полтави у п'ятницю, 10 серпня, закрив справу щодо міського голови Харкова Геннадія Кернеса. Про це повідомляє "РБК-Україна".

 

Зазначається, що відповідне  рішення зачитав суддя Андрій Антонов.

 

За його словами, звинувачення фактично усунулося від докази провини Кернеса, через що справа розглядалася протягом чотирьох років поспіль.

 

Наголошується, що останні сім засідань, в ході яких мали пройти дебати, прокурори пропустили.

 

У свою чергу, суд розцінив позицію прокуратури як відмову від обвинувального акта й ухвалив рішення про закриття справи.

 

Раніше повідомлялося, що суд  у справі Кернеса та його охоронців Віталія Бліннікова та Євгена Сміцького не зміг просунутися у розгляді справи, бо жоден зі свідків обвинувачення не з'явився. Зазначається, що суд ухвалив постанову про привід свідків.

 

Нагадаємо, 2 квітня 2015 року ВССУ оголосив резолютивну частину постанови про перенесення розгляду справи Г.Кернеса з Дзержинського райсуду Харкова до Київського райсуду Полтави.

 

Додається, що 26 березня 2015 року Генеральна прокуратура України передала до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні за підозрою Харківського міського голови Кернеса та його охоронців.

 

Так, 4 березня 2015 року слідчі Генеральної прокуратури повідомили меру Харкова Геннадію Кернесу про підозру  у вчиненні злочинів, передбачених ч.ч. 2, 3 ст. 27, ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч.ч. 2, 3 ст. 27, ч. 2 ст. 127 (катування), ч.ч. 2, 3 ст. 27, ч. 1 ст. 129 (погроза вбивством) КК України та оголошено про завершення досудового розслідування.

 

27 лютого 2015 року у  кримінальному провадженні, де фігурує мер Харкова Геннадій Кернес, вручено повідомлення про підозру двом його охоронцям. Кернесу інкримінували катування, це тяжкий злочин, який передбачає покарання від 5 до 10 років ув’язнення, хуліганство, бо він скоїв злочин разом із двома охоронцями, яким вже повідомлено про підозру, незаконне позбавлення волі. 

 

Як повідомлялося, 1 березня 2014 в Харкові під час мітингу сталася кривава сутичка з активістами Євромайдану, які зайняли Харківську ОДА, постраждало понад 100 людей. "Антимайданівці" поставили над входом в будівлю ОДА російський прапор і прапор Харкова, нібито звільнивши ХОДА від євромайданівців. Перед цим на мітингу виступили Геннадій Кернес та Михайло Добкін.