Суд закрив провадження проти Єфремова, Гордієнка і Стояна

16 Грудня 2019, 17:54

Печерський суд закрив кримінальне провадження щодо екс-нардепів Олександра Єфремова, Сергія Гордієнка і Олександра Стояна у голосуванні за так звані «диктаторські закони» або «закони 16 січня». Про це повідомив «Судовий репортер», цитуючи ухвалу суду від 8 листопада.

 

Суддя Віта Бортницька погодилась закрити справу із посиланням на п. 4 ч. 1 ст. 284 КПК України – кримінальне провадження закривається в разі набрання чинності закону, яким скасована кримінальна відповідальність за діяння.

 

Закон, який частково декриміналізує дії Єфремова, Гордієнка і Стояна, набув чинності п’ять років тому. 13 травня 2014 року був ухвалений закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері державної антикорупційної політики у зв`язку з виконанням Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України». Ним визначено обов’язкову складову ознаку об’єктивної сторони злочину, передбаченого ст. 364 ККУ – наявність істотної шкоди охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян або державним чи громадським інтересам або інтересам юридичних осіб у виглядi виключно майнового характеру.

 

З обвинувального акту і клопотання захисту вбачається, що матеріальної шкоди кримінальним правопорушенням не завдано, потерпілі у справі відсутні, цивільний позов не заявлявся. Як зазначається, адвокати неодноразово посилались на цей закон, прохаючи про закриття справи, зокрема, у вересні в Антикорупційному суді, але їхні клопотання не задовольняли.

 

Прокурор оскаржив цю ухвалу Печерського суду. Дата засідання в апеляції ще не визначена.

 

Нагадаємо, 16 січня 2014 року Верховна Рада проголосувала за законопроекти, спрямовані на перешкоджання проведенню мирних акцій протесту.

 

Усіх трьох – Гордієнка, Єфремова і Стояна – обвинувачують у зловживанні владою та підробленні офіційних документів.