Суд заборонив НБУ ліквідувати один із неплатоспроможних банків

6 Жовтня 2015, 17:06

Господарський суд Києва заборонив Національному банку України (НБУ) ліквідувати Укргазпромбанк. Про це йдеться у постанові суду від 14 вересня за позовом Primestar Energy FZE (ОАЕ).

"Заборонити Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та Національному банку України приймати рішення про ліквідацію ПАТ "Укргазпромбанк" і/або відкликання його банківської ліцензії", – зазначено у постанові.

Як повідомлялося, 7 квітня 2015 Укргазпромбанк був віднесений до категорії неплатоспроможних у зв'язку із здійсненням ризикової діяльності, а 5 серпня НБУ погодив придбання компанією Primestar Energy FZE 100% акцій Укргазпромбанку. Договір купівлі-продажу акцій підписаний 7 серпня за підсумками проведеного 30 липня відкритого конкурсу серед потенційних інвесторів.

Новий власник повинен був протягом місяця після укладення договору відновити показники платоспроможності та ліквідності Укгазпромбанка. Однак 14 вересня НБУ за пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) прийняв рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідації Укргазпромбанку у зв'язку з недокапіталізація банку новим акціонером в строк.

До 1 липня 2015 активи банку впали до 581,4 млн грн, власний капітал був негативним і становив "мінус" 197,9 млн грн. Чистий збиток за перше півріччя досяг 354,6 млн грн.
Укргазпромбанк заснований в 1996 році. Спеціалізувався на обслуговуванні підприємств ПЕК. Банк контролювали відомі в Україні сім'ї представників газової галузі Івана Діяка та Іллі Рибчича.

Згідно з даними Нацбанку, за розміром активів (1369000000 грн) Укргазпромбанк на 1 січня 2015 займав 81-е місце серед 158 діючих у країні банків.

Primestar Energy FZE займається торгівлею вугіллям, сталлю, енергоносіями. Працює на ринках Близького Сходу, Південно-Східної та Східної Азії.