Суд заарештував земельні ділянки, які фігурували в справі депутата Київради

21 Вересня 2017, 12:56

Солом’янський районний суд Києва взяв під арешт три земельні ділянки ТОВ «Міральянс», які  фігурують у розслідування Національного антикорупційного бюро щодо депутата Київської міськради Сергія Кримчака. Відповідне рішення слідчий суддя Віталій Українець, пише «Слово і діло».

«Клопотання детектива НАБУ про арешт майна задовольнити. Накласти арешт на майно, а саме – на земельні ділянки з кадастровими номерами №1; №2; №3, які належать ТОВ «Міральянс», що полягає в тимчасовому позбавленні права на відчуження, розпорядження та користування такими земельними ділянками», – йдеться в тексті постанови.

Так, за версією слідства, затриманий депутат через підставних осіб приватизував земельні ділянки, які пізніше подарували їх близьким політика. Після, родичі Кримчака внесли їх до статутного фонду ТОВ «Міральянс», співзасновником якого є довірені особи депутата.

Після цього 99,9% статутного капіталу ТОВ «Міральянс» були продані компанії-забудовнику ТОВ «Фундамент Девелопмент», а на земельних ділянках було розпочато будівництво багатоповерхового будинку. Після завершення будівництва «Фундамент Девелопмент» за домовленістю мало перерахувати частину коштів від продажу квартир у цьому будинку венчурному корпоративному інвестфонду, кінцевим бенефіціаром якого є депутат Кримчак.

Нагадаємо, 13 вересня, Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) затримало депутата Київської міської ради Сергія Кримчака і його йомовірного спільника за підозрою у привласненні землі в столиці.

У 2010-2011 роках, перебуваючи на посаді секретаря Комісії Київради з питань земельних відносин та маючи доступ до інформації про наявність в столиці земельних ділянок, що перебувають у комунальній власності, організував злочинну схему заволодіння трьома з них, загальною вартістю понад 3,5 млн грн.

16 вересня  Солом'янський суд Києва обрав запобіжний захід депутату Київради Сергію Кримчаку в вигляді тримання під вартою з альтернативою застави 1,4 млн гривень. 19 вересня він вийшов під заставу.