Суд заарештував учасника схеми вимагання коштів, створеної екс-головою Держлісагентства

30 Вересня 2016, 11:00

У Києві Печерський суд заарештував учасника запровадженої колишнім головою Держлісагентства злочинної схеми вимагання коштів від імпортерів лісової продукції в період 2011 – 2014 років, який з серпня 2016 року перебував у розшуку. Про це повідомила прес-служба Генпрокуратури.

Як повідомлялось, ця особа брала безпосередню участь у висуванні вимог представникам іноземних компаній, які імпортували деревину з України у період 2011-2014 років, щодо сплати так званих «відкатів» за отримання необхідних обсягів зазначеної продукції.

Діючи за попередньою злочинною домовленістю з керівництвом Держлісагентства України у зазначений період, шляхом вимагання, підозрювані особи одержали неправомірну вигоду на загальну суму коштів понад 140 млн грн, які легалізували за допомогою офшорних компаній.

Нагадаємо, в травні Генеральна прокуратура України повідомила про підозру колишньому голові Державного агентства лісових ресурсів України, який обіймав цю посаду за часів режиму Віктора Януковича, та його дружині через відмивання грошей та корупцію.

Також у травні Кабінет міністрів звільнив керівника Державного агентства лісових ресурсів Олександра Ковальчука через масову вирубку лісів.

У вересні Конкурсна комісія з питань вищого корпусу державної служби обрала головою Державного агентства лісових ресурсів Христину Юшкевич.