Суд заарештував російське судно за незаконний видобуток піску в Чорному морі

10 Квітня 2018, 20:14

Суд у вівторок, 10 квітня, заарештував російське судно у справі про незаконний видобуток піску в Каркінітській затоці Чорного моря, який використовують для будівництва Керченського мосту. Про це повідомив генпрокурор Юрій Луценко.

 

За його словами, суддя задовольнив клопотання прокуратури АР Крим щодо арешту судна для відшкодування збитків у зазначеному кримінальному провадженні.

 

"Прокуратурою АР Крим здійснюється процесуальне керівництво за фактом здійснення незаконного видобутку піску в районі Каркінітської затоки Чорного моря (заповідник «Лебедині острови») на тимчасово окупованих територіях", – йдеться в повідомленні.

 

Правоохоронці встановили, що незаконний видобуток веде судно-земснаряд з портом приписки м. Туапсе (РФ), що належить компанії Trans Services Maritime.

 

"В традиціях РФ крадений пісок використовують для незаконного будівництва Окупантського мосту в районі Керчі. Водночас кампанія-розкрадач без жодних проблем сумління веде свій бізнес, зокрема – іншими суднами, що регулярно заходять на територію України", – повідомив Луценко.

 

Як повідомлялось, 1 лютого Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України заявило, що в окупованому Криму Росія видобуває токсичний пісок, який використовує для будівництва Керченського мосту. 

 

Нагадаємо, 12 грудня Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що в рамках кримінального провадження прокуратура АР Крим проводить екологічну експертизу щодо будівництва РФ так званого Керченського мосту, щоб ініціювати розслідування на європейському рівні.