Суд заарештував рахунки світового трейдера Trafigura, пов’язаного з ДП “Укрспирт”

26 Вересня 2017, 15:17

Печерський районний суд Києва наклав арешт на кошти на рахунках світового газового трейдера ТОВ "Трафігура Україна" в Держказначействі і "Альфа-Банку". Відповідне рішення, яке підписав суддя Олег Білоцерківець, 25 вересня опубліковане на сайті державного реєстру, передає EnKorr.

Арешт передбачає заборону будь-яких операцій з коштами на рахунку в Держказначействі і видаткових операцій – за рахунками в "Альфа-Банку".

Так, суд задовольнив клопотанням слідчих Генеральної прокуратури у межах розслідування за фактом розкрадання коштів посадовими особами ДП "Укрспирт" при закупівлі природного газу.

«З матеріалів кримінального провадження випливає, що в період 2016-2017 рр. по теперішній час посадові особи ДП «Укрспирт», «Скела Терціум» і невстановлені слідством особи створили злочинну групу і направили свої протиправні дії на незаконне збагачення шляхом проведення процедур тендерних закупівель природного газу для ДП «Укрспирт», – йдеться в ухвалі суду.

Зазначається, що банківські рахунки «Скеля Терціум» також арештовані. Крім того, під арешт потрапили рахунку управляючої компанії «Смарт Енерджі» (об'єднує 3 газовидобувні компанії), «Крафт Енерджі» (імпортер, який торгує на біржі природним газом) і ще близько 20 компаній.

Прес-службі «Смарт-Енерджі» повідомила, що в 2016-2017 рр. компанія не мала ніяких взаємин ні з «Укрспиртом», ні з «Скеля Терціум».

«Протягом терміну, зазначеного в постанові Печерського районного суду, ТОВ «Смарт Енерджі» не мало взаємин із зазначеними в документі компаніями – ДП« Укрспирт» і ТОВ «Скела Терціум». Компанія оскаржить рішення суду відповідно до чинного законодавства», – зазначили в прес-службі.

З оприлюднених в системі ProZorro даних про тендери ДП «Укрспирт» на поставку природного газу за цей період випливає, що «Трафігура Україна», «Смарт Енерджі»,  «Крафт Енерджі» не брали участі і не перемагали в тендерах держпідприємства.

Повідомляється, що Trafigura – третій в світі сировинний, що спеціалізується на торгівлі металами, газом, нафтою і мінеральними добривами. Його виручка за 2016 р склала $ 98,1 млрд. 6 травня цього року Trafigura відкрив свій офіс в Україні. Незабаром компанія стала одним з найбільших приватних імпортерів газу в країні.

Нагадаємо, Генеральна прокуратура та Національна поліція встановили, що посадові особи ДП "Укрспирт", зловживаючи службовим становищем завдали збитків державі в особливо великих розмірах. Лише за травень підозрювані завдали державі збитків на 4 млн грн.