Суд заарештував фігуранта “справи Онищенка” з заставою 10 млн грн

16 Червня 2017, 16:28

Солом'янський суд Києва взяв під варту на два місяці з правом застави 10 мільйонів гривень Валерія Постного в рамках розслідування "газової справи Онищенка". Відповідне рішення оголосив суддя Сергій Агафонов.

Суд відмовив народному депутату Надії Савченко у проханні взяти Постного на поруки. На питання прокурора, чи відомо їй, в чому підозрюється Постний, та сказала, що «не заглиблюється в юридичні терміни, хай це робить суд».

Прокурори вимагали для Постного заставу в 50 мільйонів гривень.

Щодо інших семи обвинувачених – то вони залишаються на волі без будь-яких запобіжних заходів.

Сам Постний сьогодні перебував в суді на інвалідному візку, за ним наглядали двоє спецпризначенців НАБУ.

Нагадаємо, 16 червня детективи НАБУ затримали Постного в рамках розслідування справи про розкрадання газового конденсату, видобутого за договорами про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування». Також він є обвинуваченим в іншому провадженні – скерованій до суду так званій «газовій справі» нардепа Олександра Онищенка,в результаті якої державі було завдано збитків на суму близько 3 млрд грн.

Постного, обвинуваченого у так званій «газовій справі» опівночі 16 червня випустили з Лук'янівського СІЗО після того, як сплив термін утримання його під вартою, а колегія суддів у даній справі за 15 днів з моменту направлення обвинувального акту до суду не змогла вирішити питання про продовження строку дії запобіжного заходу фігуранту.

Досудове розслідування розкрадання коштів під час видобутку та продажу природного газу за договорами спільної діяльності з ПАТ «Укргазвидобування», в результаті якої державі завдано збитків на суму близько 3 млрд грн, детективи НАБУ розпочали у грудні 2015 року. Слідством встановлено ймовірну причетність до скоєння злочинів 27 осіб.

30 травня 2017 року справу стосовно восьми учасників «газової схеми» скеровано до Солом’янського райсуду м.Києва.

Як відомо, Постного заарештували у червні 2016 року. На судові засідання доставляли на ношах. НАБУ висунула йому підозру за статтею 209 Кримінального кодексу України ("Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом"). У серпні йому збільшили розмір застави до 250 млн грн.