Суд заарештував екс-главу Новоайдарської райради, який організовував сепаратистський «референдум»

12 Березня 2016, 15:26

12 березня на підставі матеріалів Служби безпеки України суд заарештував колишнього голову Новоайдарської районної ради, який у травні 2014 року організував проведення в районі сепаратистського «референдуму». Про це інформує прес-центр СБУ.

«З’ясовано, що саме голова районної ради давав доручення депутатам та головам місцевих рад, вирішував питання з надання приміщень для проведення голосування, організував та контролював роботу «штабу виборчої комісії», а згодом – публікацію результатів «референдуму» в місцевій пресі»,  – йдеться у повідомленні.

Розслідування тривало понад рік. Слідчі СБУ допитали близько ста учасників та свідків події. Проведено слідчі експерименти, проаналізовано велику кількість документів, фото- та відеоматеріалів, зібрано величезну доказову базу.

Зловмиснику повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканість України) Кримінального кодексу України. Згідно з рішенням суду на вирок він чекатиме, перебуваючи під вартою.

Нагадаємо, що у лютому-березні 2016 року за матеріалами СБУ заарештовано трьох організаторів псевдореферендуму в окремих населених пунктах Новоайдарького району, у тому числі двох депутатів та голову однієї з сільських рад.

Як повідомлялося, раніше голову та депутата сільради на Луганщині, які організовували сепаратистський референдум, взяли під варту.