Суд за позовом Нацбанку відкрив провадження про стягнення коштів з Коломойського

11 Липня 2019, 12:54

Господарський суд Дніпропетровської області 11 липня призначив підготовче засідання за заявою Національного банку до колишнього власника "ПриватБанку" Ігоря Коломойського. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

 

Так,  в прес-службі нагадали, що  у червні 2018 року НБУ подав чотири позови до Коломойського про стягнення з нього як з фінансового поручителя "ПриватБанку" заборгованості за кредитами рефінансування відповідно на 1,8 млрд грн, 1,27 млрд грн, 1,29 млрд грн, 0,5 млрд грн. Йдеться про зобов’язання за договорами поруки відповідно до заборгованості, що виникла станом на кінець грудня 2015 року.

 

Зокрема, за даними Нацбанку, Господарський суд Дніпропетровської області відмовив у відкритті проваджень. Однак Велика Палата Верховного суду задовольнила касаційні скарги Національного банку та скасувала рішення судів попередніх інстанцій.

 

Крім того, щодо стягнення заборгованості з Коломойського, яка почала формуватися вже з 2016 року, Нацбанк звернувся у грудні 2018 року з відповідним позовом до суду першої інстанції Республіки і Кантона Женеви (Швейцарія).

 

Нагадаємо, що 14 червня Верховний суд України відмовився задовольнити скаргу "ПриватБанка" і визнав законним стягнення з банку на користь колишніх співвласників Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова 25 млн гривень.