Суд визнав, що Мусія незаконно відсторонили з посади

23 Грудня 2014, 19:57

Окружний адмінсуд Києва визнав, що відсторонення Олега Мусія від обов'язків міністра охорони здоров'я не відповідає законодавству. Про це повідомив адвокат Мусія Олег Спіженко.

"Суд дійшов висновку, що відсторонення Мусія з посади міністра охорони здоров'я не передбачено чинним законодавством, але в позові (з вимогою захисту визнати розпорядження Кабміну незаконним) відмовили, оскільки Кабмін сам виправив свою помилку й розпорядження скасував 3 грудня", – сказав він.

Зі слів Спіженка, захист не задоволений цим рішенням суду, оскільки, на його думку, суд мав визнати незаконність розпорядження, але ухилився від такого висновку.

Спіженко стверджує, що захист буде оскаржувати це рішення, вимагаючи щоб суд визнав розпорядження Кабміну незаконним.

Як відомо, Мусій заявив, що оскаржуватиме своє звільнення з посади глави МОЗ у суді.

Нагадаємо, 1 жовтня уряд ухвалив рішення відсторонити від виконання обов’язків міністра охорони здоров’я Олега Мусія та звільнив його першого заступника Руслана Салютіна.

Як повідомлялось, уряд України також ухвалив рішення звернутися до Генпрокуратури щодо розслідування бездіяльності керівництва МОЗ з закупівлі медичних препаратів.

Зазначимо, що звільнити Мусія намагалася неодноразово. Так, ще у квітні був зареєстрований проект постанови про звільнення Мусія. У пояснювальній записці йшлося про те, що міністр не впроваджує реформи, не руйнує корупційні схеми і не створює умов для власного виробництва ліків в Україні. Також автори постанови підозрювали Мусія у рейдерстві. Проте Верховна рада не підтримала відповідну постанову.