Суд визнав незаконним виведення Укрзалізниці з підпорядкування Мінінфраструктури

4 Серпня 2017, 21:45

Окружний адміністративний суд Києва у п’ятницю, 4 серпня, визнав незаконним рішення уряд про виведення ПАТ "Укрзалізниця" з підпорядкування міністерства інфраструктури. Про це повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян.

"Постанову прийнято сьогодні Окружним адміністративним судом Києва, який визнав незаконною та нечинною постанову Уряду від 18.01.2017 №52 "Про внесення змін до Статуту ПАТ "Укрзалізниця", – написав Омелян у Facebook.

Міністр додав, що суд визнав протиправними дії Мінекономрозвитку з підготовки та внесення на розгляд уряду проекту зазначеної постанови.

"Судом встановлено порушення законодавства, зокрема непогодження проекту постанови із заінтересованими органами влади, непроведення правової експертизи Мін'юсту. Проект не розглядався на засіданні урядового комітету та не включався до порядку денного чергового засідання КМУ", – пояснив Омелян.

За його словами, суд визнав виключне право міністерства на розроблення проектів змін до статуту ПАТ "Укрзалізниця".

Нагадаємо, в січні Кабінет міністрів України передав ПАТ "Укрзалізниця" в управління уряду для підвищення ефективності її корпоративного управління.