Суд визнав конституційним закон про декомунізацію – ЗМІ

16 Липня 2019, 15:48

Конституційний суд України у вівторок, 16 липня, визнав конституційним закон "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки". Відповідне рішення було ухвалене під час засідання Великої палати, повідомив у коментарі Укрінформу обізнаний співрозмовник у суді.

 

"Конституційний суд визнав конституційним закон про декомунізацію", – сказав він.

 

Зауважимо, сьогодні КСУ продовжив у закритому режимі розгляд справи за конституційним поданням 46 народних депутатів щодо відповідності Конституції закону "Про засудження комуністичного та націонал соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" (так званий закон про декомунізацію).

 

Водночас Кілька десятків людей провели мітинг під будівлею Конституційного суду України у Києві проти ймовірного скасування закону про декомунізацію.

 

Як повідомлялося, Верховна Рада у квітні 2015 року ухвалила урядовий законопроект про засудження комуністичного й нацистського тоталітарних режимів, заборонила їхню пропаганду й символіку. Згідно із законом, символіка і пропаганда нацизму, націонал-соціалізму, цих цінностей, будь-яка діяльність нацистських, фашистських угруповань в Україні забороняються.