24 червня захисник Тимошенко Сергій Власенко отримав рішення , яке було ухвалили повним складом суду (42 судді) на спільному засіданні всіх палат.
"Верховний Суд у повному cкладі на своєму засіданні із застосуванням рішення Європейського суду з прав людини визнав нарешті те, що упродовж трьох років визнавала міжнародна і європейська спільнота, політики і правники, що в 2009 році Тимошенко жодних злочинів не вчиняла", – наголосив Власенко на брифінгу. Також він продемонстрував рішення ВСУ, підписане всіма суддями ВСУ і ухвалене на підставі рішення Європейського суду з прав людини, який визнав незаконним арешт Тимошенко і встановив, що суддя Кіреєв, слухаючи справу, діяв всупереч закону, свавільно та упереджено.
За словами захисника, Верховний Суд України встановив, що Тимошенко, як прем‘єр-міністр, діяла законно та не вчиняла ніякого злочину під час укладання НАК «Нафтогаз України» та РАО «Газпром» газових контрактів. У її діях не було навіть натяку на перевищення службових повноважень, а відтак газова справа закрита через відсутність не те що складу, а події злочину.
Захисник процитував рішення ВСУ, у якому зазначається, що «…Кабінет міністрів України не наділений повноваженнями затверджувати директиви суб’єктам господарської діяльності на ведення переговорів та укладання контрактів. А тому видання Тимошенко Ю.В. директиви для делегації НАК «Нафтогаз України» щодо укладання контракту купівлі-продажу природного газу в 2009-19 рр. не може розцінюватися як перевищення влади та службових повноважень. Виходячи з положень норм закону Верховний Суд дійшов висновку про відсутність у даній кримінальній справі події злочину, передбаченої ст. 365 КК України».
За словами Власенка, рішення Верховного Суду зайвий раз підтвердило, що переслідування Юлії Тимошенко не мало під собою юридичних підстав, а відтак було політично мотивованим.
Він також назвав пропагандою та брехнею заяви попереднього режиму про те, що Україна начебто платить найвищу в Європі ціну.
«Ні про яку найвищу ціну ми говорити не можемо», – наголосив захисник, додавши, що газові контракти, укладені у 2009 році, були типовими для всіх країн Європи.
Як відомо, 11 жовтня 2011 року Печерський суд визнав екс-прем’єра Юлію Тимошенко винною у перевищенні службових повноважень при підписанні газових контрактів з Росією у 2009 році та засудив її до 7 років ув’язнення без подальшого права обіймати державні посади протягом трьох років.
2 лютого Верховна Рада прийняла постанову "Про виконання міжнародних зобов'язань України щодо звільнення Юлії Тимошенко". Того ж дня її випустили.