Суд виправдав обвинувачених у “справі 2 травня” в Одесі на Грецькій площі

18 Вересня 2017, 16:22

Іллічівський міський суд (Чорноморськ, Одеська область) визнав невинними обвинувачених у масових заворушеннях у справі про події 2 травня 2014 року у частині подій на Грецькій площі. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Суд визнав несутєвими докази обвинувачення в участі і організації обвинувачених у масових заворушеннях, які спричинили тяжкі наслідки (смерть і травми людей).

Обвинувачений Олександр Суханов, якому інкримінували також ч. 2 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю), визнаний невинним за цією статтею.

Крім того, суд дійшов висновку, що слідство у справі було проведене не якісно, ​​і вказав на низку недоліків і прогалин у проведених слідчих діях. Наприклад, під час розслідування допитали лише одного правоохоронця з тих, хто був присутній на Грецькій площі.

Суд також назвав упередженими свідчення єдиного свідка звинувачення Олександра Посміченка, який заявляв про участь обвинувачених у злочинах, в зв'язку з цим суд вирішив не враховувати їх при винесенні вироку.

Покази інших свідків, на думку суду, не підтверджують участь обвинувачених у масових заворушеннях, тим більше, в їх організації.

Крім того, суд виключив зі списку низку доказів у зв'язку з тим, що вони були отримані з порушенням норм КПК.

Суд не задовольнили фото-, відеоматеріали, які передала сторона звинувачення. На думку суду, прокуратура не змогла підтвердити, що на фото і відео зображені обвинувачені. А останні не підтвердили, що це вони.

Недоведеними суд визнав твердження сторони обвинувачення про те, що до організації подій 2 травня 2014 року в Одесі причетні посадові особи і перші особи держави часів президентства Віктора Януковича. Одночасно, суд вважає, що слідство необґрунтовано випустили з уваги дії органів влади, які діяли після Майдану, в тому числі Андрія Парубія та екс-голови Одеської ОДА Володимира Немировського.

«Немає жодного доказу, що підтверджує звинувачення. Більш того, звинувачення навіть не намагалося довести провину», – цитує суддю одеське видання "Таймер".

Досудове слідство було упередженим і залежним від осіб, причетним до подій, констатував суд. Крім того, суд не виключає можливості того, що обвинувачені не влаштовували масові заворушення, а, навпаки, намагалися захистити населення. Обвинувачені підлягають виправданню в зв'язку з недоведеністю звинувачень, вважає суд.

Суд постановив виправдати усіх обвинувачених і звільнити з-під варти в залі суду.

Нагадаємо, в Одесі 2 травня 2014 року відбулися сутички між сепаратистами і проукраїнськими активістами, які намагалися пройтися ходою на підтримку єдності України. В результаті сутичок та пожежі в Будинку профспілок загинули 48 осіб. Слідство встановило, що масові заворушення в Одесі були організовані і навмисне сплановані.

18 вересня суд мав оголосити вирок 19 проросійським активістам, п’ятеро з яких перебувають у СІЗО, це – Сергій Долженков, Сергій Корчинський, Владислав Романюк та громадяни Росії Євген Мефьодов і Максим Сакаулов.