Суд виправдав активіста “Відсічі”, якого звинувачували у незаконній агітації проти Зеленського

10 Квітня 2019, 12:43

Шевченківський суд міста Києва у середу, 10 квітня, закрив адміністративні провадження проти активіста громадського об'єднання "Відсіч" Леоніда Овчаренка, якого звинувачували у незаконній агітації проти кандидата в президенти Володимира Зеленського та у злісній непокорі працівникам поліції.  Про це повідомив сам Овчаренко.

 

 

"Щойно відбулось друге засідання щодо звинувачення мене у проведенні незаконної агітації. Суддя сказала, що вона розглянула ті відеодокази, які надала поліція, та не побачила там жодних слідів ведення будь-якої агітації. І тому вона була вимушена закрити цю справу за відсутністю складу адміністративного правопорушення", – заявив активіст.

 

Він також повідомив, що має намір повернути конфісковані поліцією речі – листівки та каркас від намета.

 

Засідання щодо "ведення незаконної агітації" тривало паралельно із розглядом справи щодо "злісної непокори" без присутності активіста та захисника. Провадження щодо "злісної непокори" суд також постановив закрити.

 

"Провадження у адміністративній справі закрити у зв'язку з відсутністю в діях Овчаренка складу адміністративного правопорушення", – заявила суддя Олена Піхур.

 

Нагадаємо, активіста Леоніда Овчаренка 7 квітня, коли ще була заборонена передвиборча агітація, на Майдані Незалежності затримали правоохоронці "за незаконну агітацію" проти кандидата в президенти Володимира Зеленського та "непокору поліції".

 

За словами активіста, він не роздавав листівки, їх мали забрати інші активісти, які в подальшому поширювали б їх після офіційного оголошення про проведення другого туру виборів.

 

Як повідомлялося, Центральна виборча комісія після оголошення результатів першого туру президентських виборів 2019 оголосила проведення другого туру, який відбудеться 21 квітня.