Суд виніс вирок фігуранту “справи Крисіна”

3 Вересня 2018, 21:35

Один з обвинувачених у справі про викрадення, катування майданівців у січні-лютому 2014 року — Сергій Чемес — уклав угоду зі слідством про визнання винуватості за всіма статтями, котрі йому інкримінують. Про це у понеділок, 3 вересня, повідомляє "Громадське". 

 

"Йдеться про пособництво у викраденні, катуванні майданівців, перешкоджанні мирним зібранням, а також хуліганство. Чемесу загрожувало до десяти років позбавлення волі.Наразі ж його засудили до трьох років і трьох місяців позбавлення волі. Вирок вступить у силу через місяць", – йдеться у повідомленні.

 

Зазначається, що Чемесу зарахують термін відбутий ним в ІТТ, а також на нього розповсюдиться так званий закон Савченко (1 рік за два). В ІТТ Чемес перебував протягом 1,5 року.Тож загалом Чемес відбуде під вартою близько 2 місяців.

 

У прокуратурі наголосили, що чоловік одразу після затримання активно співпрацював зі слідством, давав викривальні покази проти інших фігурантів справи «тітушок».

 

Зокрема, його покази стали вагомими для встановлення вини Крисіна , Сєрова , Чередника, Хачатряна. Також в прокуратурі зазначили, що він безпосередньо не здійснював насильницьких дій стосовно Іваненка та не застосовував зброї до Веремія, а тримав його, поки не підбігли інші «тітушки». Також Чемес не був раніше судимим та має на утриманні трьох неповнолітніх дітей.

 

Укладена угода також зобов'язує Чемеса і надалі спіпрацювати зі слідством, надавати викривальні покази.

 

Адвокати Чемеса сказали, що не оскаржуватимуть рішення суду.

 

У справі щодо іншого підозрюваного в цій справі, Юрія Крисіна, оголошена перерва до 12 вересня.

 

Нагадаємо, раніше Дарницький районний суд Києва виділив справу Сергія Чемеса в окреме кримінальне провадження.

 

16 серпня у Києві Дарницький райсуд не задовольнив заяву сторони обвинувачення про відвід судді Ольги Просаловой у кримінальному провадженні проти керівника групи "тітушок" Юрія Крисіна, якого звинуватили у причетності до вбивства журналіста газети "Вєсті" В'ячеслава Веремія.

 

6 серпня Дарницький районний суд Києва не задовольнив заяву про самовідвід судді Ольги Просалової, яка є головуючою суддею у кримінальному провадженні проти керівника групи "тітушок" Юрія Крисіна,

 

26 липня Донський повідомив, що суд задовольнив заяву адвоката Євгена Солодко про відвід судді Любові Леонтюк у кримінальному провадження проти Крисіна.

 

13 червня Апеляційний суд Києва  частково задовольнив апеляцію прокурорів та представників потерпілих на рішення Шевченківського райсуду про умовний термін покарання для керівника групи "тітушок" Юрія Крисіна, якого звинуватили в причетності до вбивства журналіста газети "Вєсті" В'ячеслава Веремія. 

 

Так, 29 березня Дарницький райсуд  обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном на 60 діб без внесення застави Крисіну.

 

15 березня Дарницький районний суд міста Києва дав дозвіл на примусовий привід Крисіна.

 

Як повідомлялося, у ніч на 19 лютого 2014 року на розі вулиць Володимирської та Великої Житомирської в центрі Києва "тітушки" вбили журналіста Веремія. Спочатку його сильно побили, а потім вистрілили в спину.

 

18 вересня 2015 року начальник управління спецрозслідувань Головного слідчого управління Генпрокуратури Сергій Горбатюк повідомив, що вбивцею Веремія є людина на ім'я Джалал Алієв. За неофіційною інформацією, вбивця воював на боці бойовиків «ДНР» і був убитий у Горлівці в липні 2015 року.

 

22 грудня 2017 року "тітушці" Крисіну, який добивав битою пораненого журналіста, суддя Шевченківського райсуду Києва Олег Линник виніс вирок у вигляді 4 років позбавлення волі з відстрочкою покарання терміном на два роки. Таким чином, якщо протягом двох років Крисін не вчинить кримінальних злочинів, він буде звільнений від відбування покарання в місцях позбавлення волі.