Суд відпустив трьох підозрюваних у побитті Чорновол “під особисте зобов’язання”

12 Лютого 2014, 20:18

"Андрію змінили запобіжний захід і звільнили з-під варти", – написав він.

Він оприлюднив  свої звернення до Генпрокурора Віктора Пшонки з проханням змінити Насіковському запобіжний захід "на інший, не пов'язаний із триманням під вартою".

"Прошу передати мені на порушу Насіковського, гарантую виконання ним процесуальних обов’язків, покладених на нього судом. Зобов'язують на першу вимогу у разі необхідності доставити його до органу досудового розслідування и суду", – сказано в документі.

Своє рішення подати відповідний документ Полочанінов пояснив так: "Поспілкувавшись з друзями та знайомими Андрія, з адвокатом і зваживши всі "за" і "проти" вирішив вступити виходячи зі своїх переконань про справедливість.

"Чи має Насіковський відношення до цього злочину, має розібратися слідство, і якщо буде доведена його вина – він відповість за законом. Але Андрій точно не був на місці злочину і не брав участь у нападі на Чорновіл", – зазначив він.

"Якщо моє звернення зможе допомогти – нехай буде на волі, а прав я чи ні у своєму вчинку – покаже час", – додав Полочанінов.

Пізніше адвокат Олександра Котенка Олексій Назаренко повідомив, що Печерський райсуд Києва в середу змінив запобіжний захід з утримання під арештом на особисте зобов'язання для 3 підозрюваних у нападі на Чорновол – Андрія Насіковського, Олександра Котенка й Олександра Храмцова.

"Звільнили Насіковського, Храмцова й Котенка Олександра. Четвертий і п'ятий (підозрювані) залишилися, а шостого етапують. По-старому це називалося "під підписку про невиїзд", а по новому УПК – під особисте зобов'язання", повідомив він.

При цьому адвокат уточнив, що справу ще не передано в суд і за нею ще будуть проводитися слідчі дії.

Як повідомлялось, 14 січня Апеляційний суд Києва залишив під вартою Сергія Котенка, підозрюваного у причетності до побиття журналістки та громадської діячки Тетяни Чорновол.

Нагадаємо, що 10 січня суд також відмовив у задоволенні апеляції двом фігурантам справи Чорновол – Олександру Храмцову та Олександру Котенку.

Журналістку Тетяну Чорновол жорстоко побили невідомі в ніч на 25 грудня на Бориспільській трасі під Києвом. За даними міліції, вона їхала у власному автомобілі і її "підрізало" інше авто. Невідомі витягли журналістку і побили, після чого автомобіль скинули в кювет.

6 лютого заступник генпрокурора заявив, що розслідування справи про побиття активістки Майдану і журналістки Тетяни Чорновол завершено. Слідство дійшло до висновку, що напад на неї був здійснений з хуліганських міркувань за те, що вона підрізала автомобіль на дорозі.