Суд відпустив Навального на підписку про невиїзд

19 Липня 2013, 10:14

"Навальний і Офіцерів раніше не порушували підписку про невиїзд, крім того Навальний зареєстрований кандидатом у мери Москви, тому взяття його під варту перешкоджає реалізації його права на рівний доступ до виборців", – заявив прокурор.

Захист клопотання прокуратури підтримав. "Я підтримую подання прокуратури, був незаконно обраний, підстав для цього не було", – сказала адвокат Ольга Михайлова.

Алєксєй Навальний у ході засідання заявив, що його дивує те, що відбувається – опозиціонер запідозрив, що замість прокурора Богданова діє його двійник: "Саме прокурор Богданов вимагав взяти мене під варту, так що прошу встановити його особистість".

Справді ще в червні у ході судового процесу прокурор Сєргєй Богданов наполягав на зміні запобіжного заходу щодо Навального з підписки про невиїзд на взяття під варту. Як пояснював тоді прокурор, підставою для клопотання стала неявка без поважної причини до суду обвинуваченого, який повідомив, що не може приїхати через виклик у Слідчий комітет.

У підсумку обговорення питання зайняло не більше десяти хвилин, після наради суд ухвалив звільнити підсудних під підписку про невиїзд до вступу у силу вироку.

Залишається відкритим питання, чи буде Алєксєй Навальний брати участь у столичних виборах мера. Справа в тому, що напередодні глава його виборчого штабу Лєонід Волков повідомляв, що за попереднім рішенням кандидатура Навального буде знята з виборів столичного градоначальника. Однак після появи інформації про подану прокуратурою скаргу в штабі почали говорити, що в разі виходу Навального із СІЗО боротьба за крісло мера може бути продовжена.

Нагадаємо, Ленінський суд Кірова 18 липня визнав винними Алєксєя Навального у розкраданні продукції підприємства «Кіровлєс» й засудив його до 5 років позбавлення волі в колонії загального режиму. Суд вважає, що Навальний був організатором розкрадання понад 10 тис. кубометрів лісу на суму понад 16 млн рублів. Разом з Навальним засудили і директора "Вятскої лісової компанії" Петра Офіцерова до чотирьох років колонії.

За рішенням суду Навальний і Офіцеров були заарештовані у залі суду. 

Російська прокуратура заявила, що оскаржуватиме арешт Навального, оскільки обвинувальний вирок не набув законної сили.

Читайте також: Засудження Навального викликало стихійні бунти, критику Заходу та обвал російської біржі