Земельний суд Відня 29 серпня відхилив запит правоохоронців Іспанії на екстрадицію українського бізнесмена Дмитра Фірташа. Про це повідомляє австрійське видання Kurier.
За його даними, суд визнав надіслані з Барселони документи недостатніми для обґрунтування виставленого щодо Фірташа європейського ордера на арешт.
Kurier також цитує захисників українського бізнесмена, екс-міністра юстиції Австрії Дітера Бомдорфера і Рудігера Шендера, на думку яких таке рішення віденського суду підтверджує політичну мотивацію екстрадиції, яку іспанські правоохоронці намагалися здійснити за запитом США.
Як повідомлялося, голова ради групи компаній Group DF Дмитро Фірташ був заарештований в Австрії 12 березня 2014 за запитом влади США, виданим в 2013 році. Під час колишньої американської адміністрації українського бізнесмена звинуватили в тому, що він за допомогою хабарів на загальну суму в $18,5 млн хотів отримати дозволи на видобуток титанової сировини в Індії для подальшого продажу готової продукції в США. Фірташ всі звинувачення заперечував і назвав їх політично мотивованими, спрямованими на обмеження його впливу на процеси в Україні.
Земельний суд Відня у кримінальних справах обрав Фірташу запобіжний захід у вигляді екстрадиційного арешту, але потім погодився звільнити його під заставу в 125 млн євро і зобов'язання не залишати Австрію. 30 квітня 2015 року цей же суд відхилив запит Мін'юсту США про екстрадицію Фірташа в цю країну, вказавши на неможливість виключити політичні мотиви запиту про видачу українця з боку США. У вересні 2015 року прокуратура Відня (Австрія) подала апеляцію на це рішення, 21 лютого 2017 року Вищий земельний суд Відня задовольнив її.
Однак остаточне рішення про екстрадицію за федеральним міністром юстиції Австрії, який очікував завершення розгляду ще одного запиту на екстрадицію Фірташа – від Іспанії, за яким він був затриманий прокуратурою Відня відразу після засідання апеляційного суду 21 лютого 2017 року. Земельний суд 23 лютого до розгляду запиту по суті відпустив бізнесмена під зобов'язання регулярно з'являтися до суду і не залишати територію Австрії, а також з огляду на заставу в 125 млн євро у справі про екстрадицію в США. Після звільнення зі слідчого ізолятора Фірташ знову заявив, що не винен, а запити США і Іспанії назвав частиною кампанії по його політичного переслідування.
Згідно з правилами європейського ордера на арешт, який був виписаний Іспанією, після рішення суду про запобіжний захід є 30 днів на рішення суду першої інстанції з питання екстрадиції Фірташа в Іспанію, а потім ще 30 днів для розгляду його в другій інстанції в разі подачі апеляції . Однак, за даними ЗМІ, засідання суду першої інстанції затягувалося у зв'язку із запитом додаткових матеріалів у іспанських правоохоронців.